Databáze českého amatérského divadla

Texty: Lanškroun, ZŠ speciální, Divadlo bez zábran - Eva Vetchá: Divadelní úspěch ve Svitavách podruhé

Divadelní úspěch ve Svitavách podruhé
Středa, 13. duben 2011

DětiV pátek 8. dubna probíhala ve Svitavách krajská postupová přehlídka dětského divadla Svitavský Dýchánek. Dýchánku se zúčastnilo 10 souborů z celého pardubického kraje, z těchto souborů vybrala odborná porota ve složení Zoja Mikotová, Jarmila Doležalová a Zuzana Jirsová tři soubory, které navrhla na postup na Dětskou scénu.

Lanškrounský Kocourek Modroočko (Divadlo Bez zábran, divadelní soubor ZŠ speciální Lanškroun), je jedním z nominovaných, zda se na Dětskou scénu dostane je na programové radě této celostátní přehlídky. Dalšími nominovanými je Horní - Dolní ZŠ Sloupnice s divadlem O tlustém pradědečkovi a loupežnících a Dramatický soubor ZUŠ Chrudim s Africkými pohádkami (Starý had a žabí král, O nejmenším člověku). Kocourek Modroočko získal i divácké ocenění.
Na Svitavském Dýchánku jsme měli původně pouze hostovat, mimosoutěžně. Nakonec jsme se po dohodě s organizátory domluvili na regulérním soutěžní představení. Naším cílem bylo nezaleknout se plného hlediště a zahrát si s chutí divadlo. O nějakém ocenění, ať již od odborné poroty či od diváků, jsme ani nesnili. O to překvapivější byl konečný verdikt.
Moc děkuji všem hercům, kteří se své úlohy zhostili se svým typickým nadšení a vervou, dále pak kolegům Radimu Vetchému a Vlaďce Skalické za scénář a režijní spolupráci.


Eva Vetchá, ZŠ speciální Lanškroun
http://www.lanskrounsko.cz/cs/zpravodaj/35-zpravodaj/2038-divadelni-uspech-ve-svitavach-podruhe.html
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':