Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, MIlan: Děčínská brána 2011 ‒ brána k Divadelnímu Děčínu, www.mistnikultura.cz 24. 3. 2011

Děčínská brána 2011 ‒ brána k Divadelnímu Děčínu

mis

DĚČÍN: Město Děčín v jarních měsících hostí dvě významné divadelní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla. Ta první, Děčínská brána, krajská postupová přehlídka Ústeckého kraje je bránou k celostátnímu Divadelnímu Děčínu.

Děčínská brána, jejíž 19. ročník se uskuteční ve dnech 25. ‒ 27. března 2011, přivítá pět severočeských divadelních souborů a 1 středočeský. Přehlídku zahájí místní soubor Karel Čapek svou inscenací podle Karla Čapka Kapesní záhady. Na jevišti Městského divadla v Děčíně se poté představí soubory z Bíliny, Krupky, Rumburka, Klapý a Benešova. Hodnotit je bude odborná porota ve složení Renata Grolmusová, MgA. Jiří Hraše, Mgr. Lenka Lázňovská a PaedDr. František Zborník. Nejlepší a nejpodnětnější inscenace porota doporučí k účasti na Divadelním Děčíně 2011.

Děčínská brána nese označení Memoriál Josefa Doležala, a sice na počest před sedmi lety zesnulého otce myšlenky vzniku přehlídky, významného amatérského režiséra a herce, někdejšího předsedy Svazu českých divadelních ochotníků a neúnavného organizátora divadelních aktivit v kraji.

Pořadateli přehlídky jsou Svaz českých divadelních ochotníků a Divadelní spolek Karel Čapek Děčín, jejím ředitelem je Ing. Pavel Panenka. Hlavními donátory, kteří umožňují existenci přehlídky, jsou Ústecký kraj (grant 50 000 Kč) a město Děčín (25 000 Kč).

Program Děčínské brány 2011: http://www.divadlodecin.cz/client/
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':