Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: To nejlepší z divadla pro děti a mládež, www.mistnikultura.cz 22. 3. 2011

To nejlepší z divadla pro děti a mládež

mis

PRAHA: ASSITEJ, mezinárodní organizace divadla pro děti a mládež vyhlašuje každoročně 20. březen jako Světový den divadla pro děti a mládež. České středisko ASSITEJ při této příležitosti organizuje ve spolupráci s dalšími partnery divadelní přehlídku.

Snaží se na ní představit zajímavé inscenace z produkce českých profesionálních i amatérských divadel určené dětskému publiku a mládeži, ale i inscenace hrané dětmi. Přehlídka je koncipována tak, aby oslovila všechny věkové kategorie mladých diváků, od nejmenších dětí předškolního věku až po dospívající mládež, a aby zároveň představila širokou škálu divadelních druhů a žánrů.

Na programu letošní přehlídky je šestnáct představení, která uvedou soubory z Prahy, Plzně, Karlových Varů, Přerova, Olomouce, Slaného. Hostem budou i soubory ze Slovenska, Polska a Švédska. Návštěvníci přehlídky budou mít mj. příležitost zhlédnout první pražské uvedení výjimečného mezinárodního projektu českých, polských a slovenských divadelníků JÁNOŠÍK, JANOSIK, JÁNOŠÍK, k němuž byl inspirací život Juraje Jánošíka a mýtus, který ho obestírá. Projekt vznikl na základě tří samostatných představení Teatru Lalka Warszawa, Starého divadla Karola Spišáka v Nitře a Divadla Drak z Hradce Králové na společném soustředění všech tří souborů. V Praze se v rámci přehlídky představí 23. března od 19.30 hod. v Kulturním domě Mlejn, Kovářova 4, Praha 5.

Součástí přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež se stalo i udílení Ceny ASSITEJ osobnosti, která tvořivým a inspirativním způsobem přispěla k rozvoji kvalitního divadla pro děti a mládež. Tento rok ji převezme paní **Eva Machková**, významná osobnost moderní české dramatické výchovy a dětského divadla, ale také divadla dospělých pro dětia mládež.

Hlavními pořadateli přehlídky jsou Institut umění – Divadelní ústav / České středisko ASSITEJ a KD Mlejn, spolupořadateli jsou Sdružení Divadlo pro děti a mládež, Sdružení pro tvořivou dramatiku, Divadlo v Celetné, partnerem přehlídky je Divadlo DISK.

Letošní ročník se uskuteční ve dnech 20. – 23. března 2011 v prostorách Divadla v Celetné, KD Mlejn a Divadla DISK.


Program přehlídky: http://www.divadlo.cz/assitej/clanek.asp?id=23161

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':