Databáze českého amatérského divadla

Texty: BÁBA, Ladislav: Lounské divadlení - hlavní ceny poputují do Klášterce nad Ohří.

http://www.youtube.com/watch?v=-Ybj7kySJ6I&feature=player_embedded

Louny - Vyhlášením výsledků skončil v neděli v lounském Vrchlického divadle již šestý ročník soutěžní a postupové přehlídky amatérských divadelních souborů Lounské divadlení 2010. I tentokrát se divákům a porotě představilo pět divadelních souborů a hned první představení slibovalo zajímavý prožitek.

Divadlo Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří totiž připravilo divadlo jednoho herce, Hrabalovu Příliš hlučnou samotu. Pracovníka Sběrných surovin zde skvěle zahrál Jan Milota a nakonec zaslouženě tato hra dostala od poroty Nominaci na národní přehlídku Divadelní Děčín 2010.

O stupínek níž, tedy Doporučení na přehlídku do Děčína se dostalo Divadlu Exil Pardubice s inscenací Patricka Marbera Na dotek. V moderní hře o problémech dvou mileneckých párů zaujaly výkony obou hereček, ovšem u diváků daleko více bodovala Kytice (K.J. Erben, J.Suchý a F. Havlík) v podání Divadelního klubu mladých z České Lípy za perfektní herecký, taneční, pěvecký a hudební výkon, ale hlavně soubor Terezínského Malého Amatérského divadla s komedií Rodina je základ státu. Komedie z prostředí jedné londýnské nemocnice, kdy nemanželský syn hledá svého tátu zaujala diváky natolik, že získala i jejich cenu.

Divadlo Zdrhovadlo z Klášterce získalo i další dvě významné ceny – za nejlepší režii a za nejlepší scénografii byl oceněn Václav Polda za hru Bohumila Hrabala Příliš hlučná samota. Pátým účastníkem přehlídky bylo Hynkovo hravé divadlo Litoměřice s ruskou klasikou A.N.Ostrovského Kdo hledá, najde aneb Balzamínova ženitba. Dagmar Králová získala z tohoto představení Cenu za ženský herecký výkon.

Autor: Ladislav Bába, Louny
iRegiony.cz
http://regiony.impuls.cz/ustecky-kraj/zpravy/lounske-divadleni-hlavni-ceny-putuji-do-klasterce-nad-ohri/448976 - staženo VŠ110722
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':