Databáze českého amatérského divadla

Texty: JIRSOVÁ, Zuzana a CISOVSKÁ, Hana: Dětská scéna 2011, Svitavy (recenze) - Mauglí. AS 2011, č. 2 (z Deníku Dětské scény č.2).

MAUGLÍ
Soubor Áčko ZŠ Týnská z Třebíče si zvolil nelehký úkol, dramatizovat velmi známý a zároveň rozsáhlý příběh. Rozsah předlohy vedl vedoucí souboru a autorku dramatizace Jaromíru Kratochvílovou na jedné straně k výraznému krácení a výběru dějových momentů, které mají logickou dějovou posloupnost. Na druhé straně toto řešení spíše situace a děje popisuje, než umožňuje jednání postav a vytváření divadelních situací. Tématem, které si skupina zvolila, bylo hledání místa ve světě, ve společnosti, v životě. Pro větší sdělnost a čitelnost jevištního zpracování bylo lektory doporučeno přesněji nastolit a konkretizovat postavy, vztahy mezi nimi a příčiny jejich chování, neboť slovo, které je nejvýraznějším prostředkem této inscenace, nemá sílu tyto aspekty divákovi beze zbytku sdělit. Lektoři ocenili koncentraci, schopnost vnímat partnery na jevišti, což je v tak početné skupině obdivuhodné. Souhra se projevila například ve společných promluvách. Patrné bylo také hledání cest k nastolení prostředí a atmosféry džungle.
Zuzana Jirsová a Hana Cisovská
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':