Databáze českého amatérského divadla

Texty: KEROUŠOVÁ, Eva a CISOVSKÁ, Hana: Dětská scéna 2011, Svitavy (recenze) - Tak tohle je naše Leni!!! AS 2011, č. 2 (z Deníku Dětské scény č.3).

TAK TOHLE JE NAŠE LENI?!
Představení souboru HOP-HOP mělo mnoho nesporných kvalit, které se opírají o jeho dlouholetou divadelní zkušenost. Zajímavý příběh a závažné téma na základě předlohy Z. Bezděkové bylo zpracováno způsobem, ve kterém se odráží výrazná poetika souboru. Ke kvalitám inscenace patří především vybavenost souboru, zvláště pak pohybová. Samozřejmostí je soustředění a nasazení všech na jevišti. Vytvoření postav napomáhají kostýmy, k vytvoření atmosféry přispívá práce se světly a hudbou.
Lektoři diskutovali o míře sdělnosti příběhu (při neznalosti předlohy). Škoda, že motivaci jednání jednotlivých postav byla věnována menší pozornost než efektně zpracovaným expresivním scénám (zejména vzpomínky, sny, scéna na půdě). Rozporuplné byly i výklady použití masek (neutralita bílé masky, černé masky ve scéně na půdě). Inscenace, stejně jako dosavadní práce I.Konývkové, reprezentuje vyhraněný názor, jednu z cest dětského divadla.
Eva Keroušová a Hana Cisovská
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':