Databáze českého amatérského divadla

Texty: JIRSOVÁ, Zuzana a VOSTÁREK, Karel: Dětská scéna 2011, Svitavy (recenze) - Šest sester a jeden bratr versus Jan Werich. AS 2011, č. 2 (z Deníku Dětské scény č.3).

ŠEST SESTER a JEDEN BRATR VERSUS JAN WERICH
Babinec a Jan, ZUŠ Uherské Hradiště, pobočka Kunovice. Na první pohled sym- patické seskupení šesti hereček a jednoho herce, poměr sil je již zakotven v názvu souboru a explicitně předjímá aktuální téma ženské převahy vůči nedokrevnému mužství. Zdá se, že i scénografické prostředky jsou dobře zvoleny, neboť „živý“ paraván, který vytváří spojení činoherní a loutkové roviny představení, umožňuje bezproblémový pohyb divadelního znaku (jevištní postavy, herec – loutka). Nikoliv už tak loutky, které jsou od sebe těžko rozeznatelné a jejich nevýrazné, nemastné neslané vedení nenaplňuje vzbu- zené očekávání. Také „vtipkující“ herectví podráží nohy Werichovu humoru, který volá po vyjádření ve výrazné jevištní akci a nikoli po pouhé deklamaci zdvojené následným jednáním. Škoda, ale máme za to, že se soubor snadno nevzdá a ještě zvedne ze země hozenou rukavici.
Zuzana Jirsová a Karel Vostárek
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':