Databáze českého amatérského divadla

Texty: JANOVSKÁ, Kristina: Bosé nohy v HarOLDu. AS 2011 - Aktuality.

Bosé nohy v HarOLDu

OLDstars se poprvé pustili do vícegeneračního divadla a ve svém vršovickém sklepním prostoru uvedou adaptaci slavného filmu BOSÉ NOHY V PARKU.

Po sérii současných divadelních her se kmenový soubor studentů pražských vysokých škol rozhodl zinscenovat mainstreamovou komedii. „Po skandální hře Maria von Mayenburga TVÁŘ V OHNI, která byla poslední premiérou toho souboru, je výběr textu Neilla Simona opravdu velkým dramaturgickým vybočením. Ale to nás právě v HarOLDu baví. Divadlo má přeci mnoho žánrů, forem a cílových skupin,“ vysvětluje režisér obou zmíněných inscenací Tomáš Staněk.

Čerství novomanželé – poněkud upjatý dostudovaný právník Pavel a jeho výstřední ženuška Corie – se po líbánkách prožitých v hotelovém pokoji konečně stěhují do svého prvního společného útočiště. Pronajali levný podkrovní byt v šestém poschodí, bez výtahu. Jejich ložnice je tu ovšem menší, než původně měla být. Do kuchyně, která je současně předsíní i obytným pokojem občas dírou v stropě vane i vítr. Také tu vůbec nefunguje topení, přitom venku v tuhle roční dobu sněží….
V rolích novomanželů vystoupí v alternaci opravdový novomanželský pár: Martin Steve Luhan a Aška Košťálová Luhanová. Generační soubor je pro tuto inscenaci doplněn: v rolích rodičů hlavních hrdinů vystupují opravdoví rodiče jejich interpretů. Tato inscenace je tedy experimentálním „rodinným podnikem“.

Na léto OLDstars připravují druhý ročník svého kočovného projektu po letních dětských táborech. S cestovní verzí známé hry Williama Shakespeara ROMEO A JULIE objíždějí stanové tábory v Jižních Čechách a pod širým nebem zprostředkovávají nesmrtelný příběh velké lásky. Inscenaci zahrají v červenci i na hradě Helfenburk, kde OLDStars pořádají divadelní festival.

Nelil Simon BOSÉ NOHY V PARKU Hrají: Martin Steve Luhan a Aška Košťálová Luhanová ,Marja a Ivana Helebrantová, Hana Košťálová, Jiří Luhan, Oskar Bábek nebo Mirek Beránek.

Premiéra na Velikonoční pondělí v HarOLDu. Rezervace vstupenek na www.oldstars.cz

kRISTINA jANOVSKÁ
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':