Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Klicperovy divadelní hry v Sadské. AS 2011 - Činoherní.

Klicperovy divadelní hry v Sadské

Již potřinácté hostí jeviště kina v Sadské krajskou postupovou přehlídku venkovských divadelních souborů Středočeského kraje nazvanou Klicperovy divadelní dny.

Z ní mohou postoupit nejlepší inscenace na národní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou a odtud na festival amatérského divadla Jiráskův Hronov.

Ve dnech 14. ‒ 17. dubna 2011 se na domovském jevišti Divadelního spolku Klicpera v Sadské vystřídá vcelku 6 amatérských divadelních souborů, jejichž soutěžní inscenace bude posuzovat odborná porota složená z profesionálních režisérů Rudolfa Felzmanna a Jiřího Hrašeho a z amatérského herce a aktivisty Svazu českých divadelních ochotníků Jaromíra Kejzlara.

Dramaturgie letošních Klicperových divadelních her je více než barvitá a svými tituly nad obyčej kvalitní a odvážná. Přehlídku zahájí domácí soubor Klicpera operetou Járy Beneše Na tý louce zelený v režii Zdeňka Piskáčka. Následovat budou Valmontovy nebezpečné známosti, dramatizace známého románu Choderlose de Laclose v provedení souboru Mrsťa Prsťa z Kouřimi. Diváci se budou moci seznámit s českou premiérou hry Ona argentinské autorky Susany Torres Moliny v nastudování Divadla TMA z Terezína. Divadlo Tyrš Lány jistě pobaví svou inscenací hry Christophera Duranga Nevyléčitelní, stejně jako soubor Křoví z Líšnice s komedií Ivana Krause Víkend.

V závěru přehlídky pamatovali organizátoři na dětské publikum, pro které sehraje mimo soutěž Divadlo hudby z Nymburka pohádku Z čerty nejsou žerty. Slavnostní zakončení přehlídky s vyhlášením výsledků a oceněním nejlepších výkonů se uskuteční v neděli 17. dubna od 11 hod.

Přehlídku organizuje za podpory grantových příspěvků Kulturní a informační centrum Sadská ve spolupráci se Svazem českých divadelních ochotníků a Divadelního spolku Klicpera Sadská.

Program zde: http://www.kic-sadska.cz/…_program.php

Článek byl převzat z www magazínu pro kulturní život v místech a regionech Místní kultura – http://www.mistnikultura.cz/

Milan Strotzer
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':