Databáze českého amatérského divadla

Texty: TOMAS, Karel: DĚČÍN 9. DUBNA 2011 - Profil. Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011.

Profil, ZUŠ F. L. Gasmanna, Most (ved. Pavel Skála)
Téma, které často hýbe životem mládeže a dětí, tedy sociální sítě, konkrétně Facebook. Vše zobrazené na jevišti doslova, oživlý Facebook,
trojský kůň, fi ktivní pokémonská hra Happy ryby či přátelé a komunikace po síti. Zobrazení, ilustrace v kladném slova smyslu.
Představení klade velký nárok na ústřední postavu chlapce, který se džunglí informační pasti sociální sítě poprvé probíjí – tady jsou ještě velké rezervy, jak zahrát jeho vztah k zobrazovanému jevu. Většinou divák neví, co si on o dané situaci myslí. Deklarativní rozvinutí transparentu „Odpojte se“ na konci inscenace nic neřeší, pokud k tomu nevede vztah aktérů a celá inscenace. Vzniká tak otázka, odkud kam vlastně inscenace směřuje.
Inscenace si určitě zaslouží další práci, dětští aktéři působí přirozeně a tvořivě.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':