Databáze českého amatérského divadla

Texty: RYCHECKÁ, Petra: OSTRAVA–TŘEBOVICE – TŘEBOVICKÉ ŠUPINKY 14. – 17. DUBNA 2011 - Awantura o Jasia i Malgosie čili... Deník Dětské scény č. 0, 10. 6. 2011.

Soubor GAPA 2 Třinec (vedoucí Halina Szczotka) zahrál druhé představení v polštině na této přehlídce – Awantura o Jasia i Malgosie čili Pohádku o Jeníčkovi a Mařence opět podle J. Brzechwy. Toto podání se vyznačuje nadsázkou, hrou s loutkami i předměty, zpěvy a tancem, vysokým nasazením a energií plynoucí z jeviště. Základní klíč, kterým je souboj mezi kluky a holkami o podání pohádky, však bohužel není čitelný ani dotažený v celé inscenací, která trpí změtí nápadů, v nichž se ztrácí příběh. Inscenaci by pomohlo důslednější vyčištění jednotlivých situací, práce s pauzou a s pointou.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':