Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Hradec Králové, Julie a spol.: Loutkoherci hrají na Křivoklátsku, MFdnes 2008

Loutkoherci hrají na Křivoklátsku
převzato z MF DNES ze dne 5.8.2008

Pavlíkov (ant) – Loutkoherecká skupina JULiE & spol. v tomto týdnu pořádá čtyřiatřicátý ročník kočovné série představení s názvem Letní putování. Letos soubor sehraje svá představení v několika obcích na Křivoklátsku.
Členové souboru od konce července cestují po Křivoklátsku s divadelnickými vozíčky a každý den sehrají představení v jiné obci.
Přesná trasa letního putování vzniká až za pochodu. „V tuto chvíli ještě nemáme přesný plán, kdy a kde budeme vystupovat. Celou akci bereme jako dovolenou,“ řekl Jiří Šilhán ze souboru.
Dnes JULiE & spol. vystoupí v Pavlíkově, jako další zastávky jsou naplánovány obce Lašovice, Roztoky, či Pustověty.
Soubor v obcích hraje dvě představení pro děti i dospělé. Zpracování pohádky bratří Grimmů Dupinožka Pištivrátek aneb Jak vozembouch na svět přišel, u nás známé jako Potrestaná pýcha, předvede dvojice herců a doprovodí živá hudba a písně. Druhým představením je Fimfárum Jana Wericha.
Pražský soubor JULiE & spol. vznikl v roce 1975. Od svých počátků se zaměřuje na kočovné hraní. Vedle loutek hrají v představeních živí herci a sami divadelníci si vymýšlejí divadelní doprovod.
Na vystoupeních souboru je možné zakoupit výroční turistickou známku vydanou u příležitosti letošního Letního putování či cédečka s písničkami z inscenací souboru.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':