Databáze českého amatérského divadla

Texty: KAPRÁLOVÁ, Eva: Dětská scéna 2012 (info o souboru).

Dětská scéna 2012

V pátek 23. 3. 2012 jedeme s naším divadelním souborem Třesky plesky do Hradce Králové na okresní kolo soutěžní přehlídky dětských divadelních souborů Dětská scéna.
Nazkoušeli jsme tři představení. Žáci prvního a druhého ročníku jeden třeťák nazkoušeli představení "Jak vepřík stonal na sáně" (Veronika Gráfová, Libuše Novotná, Veronika Tomášková, Anastázie Kaprálová, Aneta Veselá, Nikola Kubíková, Nicol Magdičová, Kristýna Samková, Marek Valenta a Filip Herzog) .
Dívky pátého ročníku žákyně druhého stupně bydžovských škol (Lucie Leinerová, Veronika Dušková, Adéla Kotková, Andrea Poláková, Eliška Tláskalová, Zlata Cvrčková, Kristýna Jarešová, Natálie Hromádková a Tereza Leinerová) nacvičily dvě představení - "Šťastného prince" a poetickou hororově laděnou verzi pohádky "Perníková chaloupka". Vzhledem k tomu, že poslední zmíněná představení jsou velice technicky náročná (především na světlo), domluvila jsem na pondělí 19. a úterý 20. zkoušku v Jiráskově divadle.
Držte našim třem představením v pátek 23. 3. palce.

Dovolím si zde ještě touto cestou poděkovat svým kolegyním - Janě Haltufové, Martině Holmanové a Jaroslavě Tomáškové, bez kterých bych nebyla schopná své scénáře zrealizovat. Kolegyně se postaraly o rekvizity, nahrávky, pomáhají s různými technickými záležitostmi, šijí kostýmy. Neváhají být v práci do večera či o víkendu a podílet se na scénografii představení. Všechna představení jsou opravdu týmovou prací celého pedagogického sboru.

Také moc děkuji panu Kamilu Husarovi, který tráví svůj volný čas ve škole a "dělá" našim představením živý hudební doprovod. A protože je to profesionální muzikant - je hudební stránka našich představení opravdu skvělá!

Je to již nějaký rok, co se zabývám dětským divadlem (proboha ten čas je vážně nemilosrdný! )...a nevím, co více by se tak kladně podepisovalo na dětské osobnosti. Tříbí si paměť, získávají sebevědomí, učí se překonávat trému a vystupovat před širokou veřejností, rozvíjejí slovní zásobu, překonávají strach a zábrany, rozvíjejí představovost a fantazii, učí se pracovat s literárním dílem a zamýšlet se nad drobnými niancemi řeči...přistupují k věcem nápaditě...chtějí být jiní - lepší...nikdy nebudou průměrní!!!

Pozn.: Všechna představení budete mít možnost zhlédnout v naší videogalerii...

Eva Kaprálová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':