Databáze českého amatérského divadla

Texty: KOŘÍNKOVÁ, Marcela: A zazvonil zvonec… AS 31.5.2012

A zazvonil zvonec…

V neděli 27. května skončil čtyřdenní Divadelní festival Ludmily Cápkové v Kroměříži. Letos jej členové tamního divadelního spolku uspořádali již popáté.

Kromě sedmi soutěžních představení mohli diváci vidět i několik nesoutěžních her. Úroveň byla dle ohlasu diváků výborná. „Poroty neměly vůbec jednoduchou práci. Na festival dostaly pozvání soubory, které byly doporučeny na národní přehlídku Piknik do Volyně, ale nakonec se tam nedostaly. Laťka byla nastavena tudíž hodně vysoko,“ řekla jedna z hlavních organizátorek a členka DS Kroměříž Jana Štěpánová.

Organizátoři se snaží rok od roku zlepšovat i péči o hosty, mezi kterými opět nechyběl např. ředitel Divadla Pod Palmovkou Petr Kracík, herec z divadla Semafor Václav Kopta s manželkou Simonou, ředitel FEMAD Poděbrady a starosta města Ladislav Langer, Láry Kolář, pedagog, režisér a herec Městského divadla Brno a Roman Švehlík – pedagog a režisér Divadla Uherský Brod.

Pořadatelé se je i ostatní účastníky festivalu snažili zabavit v „mezičasech“ mezi představeními. „Novinkou byl letos například Noční běh městem, při kterém na závodníky čekaly hlídky na čtyřech stanovištích. Závodníci museli zodpovědět záludné otázky, například kolik schodů vede do sálu v klubu Starý pivovar nebo kolik v jeho průjezdu svítí lamp. Kdo neuhodl, musel za trest vypít „baňku“,“ vysvětlila s úsměvem Jana Štěpánová.

A jak divadelní klání v Kroměříži dopadlo? Hlavní cenu za nejlepší inscenaci s nominací na FEMAD do Poděbrad získal DS Břetislav Břeclav s hrou Mrzák Inishmaanský, ocenění za nejlepší ženský herecký výkon si odnesla členka domácího souboru Marcela Kořínková za roli Anety ve hře Bůh masakru. Mezi herci se na pomyslné nejvyšší příčce umístil Štěpán Tomešek z DS Břetislav Břeclav. Cenu divácké poroty si odnesl DS Kroměříž za Boha masakru, cenu novinářů a kritiků získala Jana Štěpánová za roli Veroniky v Bohovi masakru, cenu DS Kroměříž za kaskadérské výkony ve hře Úžasná svatba získal Ondřej Buchta z AMADISu Brno a cenu realizačního štábu za excelentní výdej a přípravu jídel převzala Božena Divná alias Hanka Fialová.

Na závěr ještě trocha jistě zajímavé statistiky: V době festivalu se vydalo 328 porcí jídla a snědlo se 51 kg masa, 7 kg rýže, 50 kg brambor, 7 kg těstovin, 19 knedlíků, 150 vajec, 25 chlebů, 160 rohlíků, 4 kg kávy, 250 l minerálek, 10 kg tlačenky, 10 kg jitrnic, 10 kg sekané a nespočitatelné množství na místě kostymérkou Bohunkou Hýžovou pečených povidlových buchet, perníků, vdolků a jablečných štrůdlůJ)))

Marcela Kořínková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':