Databáze českého amatérského divadla

Texty: LHOTSKÁ, Jiřina: Krajská přehlídka dětských recitátorů Strakonice - 16. a 17. 4. 2012. Deník Dětské scény, č. 0., str. 7, 8.6.2012.

Už posedmé se konala jihočeská krajská recitační přehlídka v DDM ve Strakonicích. Probíhala dvě dopoledne ve dnech 16. a 17. dubna. Zúčastnilo se jí 54 dětí a co je potěšitelné, letos byla zastoupena velkou měrou i čtvrtá kategorie, kde počet recitátorů již několik let stagnoval. V té zaujali svoji interpretací Ladislav Klíma, Matouš Klíma a především Miloš Benedikt. Přes drobné technické nedostatky v mluvním projevu dokázal přesvědčit posluchače svým nasazením a zaujetím pro vybrané téma. Do Svitav byl doporučen s interpretací textu Jana Rejžka Vrchlickej. Ve třetí kategorii na sebe upozornili především dva interpreti, kteří budou rovněž zastupovat v národní přehlídce jihočeský kraj. Šimon Chvosta ze Strakonic se svoji úspornou a přesnou interpretací textu Miroslava Holuba Napoleon a Jiří Fencl z Jindřichova Hradce, který s potěšením přetlumočil úryvek z Poláčkovy knihy Bylo nás pět. Ve druhé kategorii přesvědčil posluchače výrazný interpret Karel Leskovec. Přestože je nevidomý, jeho kontakt a schopnost komunikace s divákem je obdivuhodná. Dobře si poradil s interpretací textu Gianniho Rodariho Popletená pohádka. S ním do národní přehlídky postupuje i Karel Smeykal s příběhem Ilji Hurníka Dva kohoutci. V první kategorii se objevilo několik zajímavých recitátorů např. Anežka Dolejší, Julie Hubáčková nebo Marek Rolínek.
Nutno přiznat, že po letech si našla strakonická přehlídka svoji specifickou tvář, a přestože stále chybí větší zázemí pro vzájemný kontakt dětí (např. práce v seminářích s lektory, rozmlouvání apod.), je zřejmá pozitivní atmosféra celé přehlídky, dobře fungují i závěrečné „pracovní“ rozhovory dětí s lektory. Letos dostali pořadatelé i pozitivní zpětnou vazbu v podobě několika mailových ohlasů.
Jiřina Lhotská

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':