Databáze českého amatérského divadla

Texty: Jihlava, DS NUM, medailon souboru, autor Jiří Varhaník, 2012

Soubor: DS NUM
Působiště: Gymnázium Jihlava


DS NUM vznikl v létě 2009 v řadách jihlavských středoškoláků, studentů Gymnázia Jihlava. V roce 2010 získal výraznou posilu v osobě talentované herečky Kláry Bulantové.
V dalším roce se souborem začal spolupracovat profesionální divadelník, herec Horáckého divadla v Jihlavě Zdeněk Stejskal. Posílil soubor vysvětlením základních principů režie a herectví a jako režisér se podílel na vzniku inscenací her kČaLmOeVnĚnKý (Kamenný člověk) a Švédský stůl.
Soubor si postupně budoval repertoár od drobných etud, přes pohádky až po spolupráci s profesionály na náročnějších hrách. Jeho hra Myslivecká Odyssea získala Cenu diváků na festivalu mladých divadel JID 20-10 v Jihlavě.
V sezoně 2011/2012 se už soubor dostal do popředí jihlavské amatérské scény. Jeho představení Švédský stůl (současný český autor David Drábek) získalo na festivalu mladých divadel JID 20-12 doporučení na národní přehlídku v Ústí nad Orlicí a zároveň vyhrálo diváckou cenu. Klára Bulantová získala hereckou cenu poroty za hereckou variabilitu v inscenacích Antilopa (Ds Síto) a Švédský stůl.
Členy DS NUM jsou Klára Bulantová, Tereza Keřkovská, Enchžin Žugder, Tomáš Hron, Jarin Plvan, Jiří Šalamoun. Grafiku souboru má na starosti Míša Miksová.


Repertoár DS NUM.

Záda: 5 repríz, Krátká poloimprovizační etuda o dvou kamarádech, kteří se potkají při konání fyzické potřeby.

Myslivecká Odyssea: 10 repríz, Tonda je šťastným myslivcem. Má flintu, psa a matku. A strýce. Hra vyhrála Diváckou cenu na festivalu JID 20-10.

Banán: 2 reprízy, absurdní etuda: nervózní pistolníci se za hudby z filmu Tenkrát na západě chystají k poslednímu souboji.

Rocky: 3 reprízy, nelogická etuda popisující život legendy.

Hrubínovy pohádky: 1 repríza, pásmo sedmi pohádek.

O zakleté Filoméně: 2 reprízy, pohádka.

kČaLmOeVnĚnKý (Kamenný Člověk): režie Zdeněk Stejskal, 8 repríz, Lance Smith tesá Neznámý milenecký pár. S nábožnou úctou realizuje Michelangelův plán. Milenec má být z kamene a milenka z pískovce. Přesně v polovině práce, když je milenec hotov, Lance Smith umírá a nedokončená socha žije další příběh.


David Drábek - Švédský stůl: Tragédie o třech chodech – Likérová špička, Rytíř Jednohubka a Krájený losos v milostném dramatu odsouzeni ke konzumaci.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':