Databáze českého amatérského divadla

Texty: Mladá Boleslav, DLS Kašpárek DDM - citace http://www.ddm-mb.cz/kasparek.php - 120716

Divadelní soubor Kašpárek

V divadelním souboru Kašpárek se s loutkářským řemeslem seznamují naši nejmladší členové. V současné době má soubor 12 členů. Učíme se správně artikulovat, hledat smysl toho co říkáme a sdělovat myšlenky s výrazem a ve správném rytmu. Součástí našich schůzek je i pohybová průprava. S prvními krůčky na jevišti nám pomáhají starší kamarádi ze souboru Jitřenka.

V souboru Kašpárek se učí úplní začátečníci, ale tvoří zde i děti, které již zvládnou nastudovat kvalitní inscenaci. Svou tvorbu pravidelně prezentují na soutěžním festivalu v Praze a mezi loutkářskými soubory dospělých si vedou docela statečně.
Úspěchy:

2005 - 30. festival pražských amatérských loutkářů - Čestné uznání za tvořivý autorský podíl na inscenaci „Čtyři pohádky o jednom drakovi“ si přivezli Jakub a Markéta Růžičkovi a Michal Bělka.

2006 - 31. festival pražských amatérských loutkářů - soubor byl oceněn hlavní cenou za inscenaci "Skákavá princezna" a byl nominován na celostátní loutkářskou přehlídku do Chrudimi.
Někteří herci získali individuální ceny:
- Dominik Žitný - za roli kouzelníka
- Markéta Růžičková - za roli princezny

Účastí na 55. celostátní loutkářské přehlídce v Chrudimi a vystoupením v hlavním programu dokázali mladí herci, že se nezaleknou velkého divadla.

2007 - 32. festivalu pražských amatérských loutkářů – Čestné uznání udělila porota Anně Lhoťanové za výkon v roli královny v inscenaci „O pokažené válce“.

2009 - 34. festival pražských amatérských loutkářů – soubor byl oceněn Čestným uznáním za inscenaci hry „Vodník a duše“.

2010 - 35. festival pražských amatérských loutkářů – Cena Karla Hackera za inscenaci bajky "Kohout a Liška". Toto představení zahrál soubor 3x také celostátní loutkářské přehlídce v Chrudimi.

Účast na dalších loutkářských přehlídkách a festivalech:
Tréglova Bělá, Benátky nad Jizerou, Festival Pana Pipa - Mladá Boleslav, Festival pouličního divadla Pezinok / Slovensko
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':