Databáze českého amatérského divadla

Texty: PROVAZNÍK, Jaroslav: Dětská scéna Třebíč – 12. 4. 2012 - Třebíčské pověsti. Deník Dětské scény, č. 0., str. 19, 8.6.2012.

S působivou inscenací přišla letos stálice třebíčských přehlídek, známá i z celostátní Dětské scény, místní Áčko ze ZŠ Týnská (ved. Jaromíra Kratochvílová). Po loňském výrazném vykročení k divadlu v Mauglím (doménou Áčka bývával dlouho přednes) se letos pustilo do zajímavého projektu: zpracovalo několik Třebíčských pověstí - od těch nejstarších „monumentálních“ (o založení benediktinského kláštera) po příběh komornější (o zkamenělé bábě). Inscenace působí výrazně výtvarně - jak svými kostýmy a dalšími scénografickými prvky, ale i mizanscénou. Výrazným prvkem je také rytmus. Občas se však objevuje vnějšková dekorativnost, s níž jsme se u tohoto souboru setkávali dříve (zbytečné opakování některých replik, naaranžovaná gesta u vábení zlata apod.). Celkově je však třebíčská inscenace divadelně nápaditá, inteligentní a soubor ji hraje s viditelným potěšením a smyslem pro jemný humor. V diskusi s lektorským sborem a ostatními vedoucími padly připomínky k závěru, který je zatím poněkud rozpačitý. Z diskuse vyplynulo, že by inscenaci možná prospělo, kdyby se titul zpřesnil na Tři třebíčské pověsti. Inscenace byla doporučena programové radě Dětské scény do širšího výběru.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':