Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULÁK, Jakub: Dětská scéna Brno – 13. – 14. 4. 2012 - 1000 a jedna noc. Deník Dětské scény, č. 0., str. 23, 8.6.2012.

Citlivě a kultivovaně působilo komorní představení 1000 a jedna noc souboru Dvaadvacet a půl stupně. Šlo o klasicky činoherní zpracování povídky Petra Šabacha o sblížení malé holčičky s přistiženým zlodějem v podání tří studentů z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně. Právě „realistický“ přístup studenty i přes řadu působivých momentů do jisté míry zradil, protože už vzhledem ke svému věku neměli šanci věrohodně uhrát obě hlavní postavy. Pokus to byl ale úctyhodný, už jen proto, že šlo údajně o samostatnou práci dětí, s pouhou „supervizí“ jejich učitele Stanislava Zajíčka.
Inscenace 1000 a jedna noc a Usnula jsem získaly za své kvality na přehlídce ocenění.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':