Databáze českého amatérského divadla

Texty: SOPROVÁ, Jana: Festival studentských divadel v Divadle v Celetné – den druhý - Čarodějky ze Salemu. AS 27.10.2012.

Na závěr OLDstars uvedli postmoderní verzi Millerových Čarodějek ze Salemu, rámovanou výstupy čtveřice současných dívek v plavkách. Právě ony, společně s jedinou mužskou posilou si zahrály všechny postavy děje, vypovídajícího v obecnějším slova smyslu o manipulaci a o tom, jak pomstychtivost a strach dokážou udělat z nevinného „holčičího mejdanu“ tragédii. Pro skupinku mladých OLDstars to rozhodně byla dobrá študýrka, kde si dívky vyzkoušely bleskové proměny z jedné postavy do druhé (včetně střídání ženských a mužských rolí). Díky silnému Millerově textu a soustředěnosti herců se tak divákům chvílemi nabídly i momenty, při kterých běžel mráz po zádech. I když, přiznám se, ty dívky v plavkách mi nejsou moc jasné.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':