Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Meziměstské divadelní hry. AS 20.10.2011.

Meziměstské divadelní hry

V Meziměstí se letos koná již 48. ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Meziměstské divadelní hry. Iniciátorem založení přehlídkové tradice byl místní divadelní soubor J. K. Tyl. První ročník přehlídky se uskutečnil v roce 1955 po vzoru Jiráskových Hronovů.

S výjimkou pětileté pauzy v letech 1966 – 1970 se hry konaly každoročně až do roku 1989. Druhé pětileté přerušení nastalo období 1990 – 1994. Není patrně náhodné, že k výpadkům v kontinuitě přehlídky docházelo v obdobích společenského a politického kvasu. Múzy mlčí, nejen když řinčí zbraně, ale i v časech politicko-společenských zvratů.

Meziměstské divadelní hry jsou v posledních letech přehlídkou rozloženou do období jednoho měsíce, hraje se zpravidla o sobotách. Na programu letošního ročníku je pět inscenací souborů z blízkého okolí a výběrově z míst vzdálenějších.

Přehlídku zahájí 29. října 2011 Jednota divadelních ochotníků z Luže inscenací hry W. Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Následovat budou představení souborů Maska z České Skalice, domácího J. K. Tyla a Hlavy z Broumova. V sobotu 26. listopadu 2011 Meziměstské divadelní hry zakončí Rádobydivadlo Klapý svou inscenací hry Josefa Tejkla Elegie tyrolská.

Pořadateli jsou Město Meziměstí, jeho městské kulturní středisko a místní Divadelní soubor J. K. Tyl. Finančně přehlídku podpořil Královéhradec­ký kraj.

Milan Strotzer
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':