Databáze českého amatérského divadla

Texty: Poniklá, Tomáš Hájek: Deníček ponikelského ochotníka, září–říjen 2012, Faust

Tomáš Hájek: Deníček ponikelského ochotníka
Ex: Pod horami , září–říjen 2012, s. 24
V září a říjnu jsme sehráli truchlohru o nebohém doktoru Faustovi na osmi místech Čecha Moravy celkem čtrnáctkrát. Jelikož jsem toho již o meotarové stínohře napsal ažaž, vezměme to dnes telegraficky. Faust byl uveden:
15. září v Kralupech nad Vltavou v rámci velmi příjemné přehlídky Za vodou.
16. září ve Valdicích v rámci přehlídky Sedmero komnat ve Valdštejnské lodžii. V komůrkáchhospodářského traktu Valdštejnské lodžie u Jičína hrálo sedm loutkářů své příběhy nejrůznějšími technikami: divadlo z hadrů, samorostů, zeleniny, etc. A v komnatě stínů byl čtyřikrát do pekla odnesen Faust.
11. října v Nové Pace v rámci „Večera s Faustem“, který byl připraven ve spolupráci s Loutkářským souborem Rolnička. Kolegyně a kolegové z novopackého loutkového spolku připravili zajímavé povídání o Faustovské legendě, zapěli píseň o Markétce a sehráli také marionetovou ukázku ze hry, čímž vytvořili bezvadnou atmosféru celého večera.
13. října v Poniklé u příležitosti slavnostního otevření Krámku u školy byla v jídelně ZD Krakonošův ranč sehrána oficiální premiéra Fausta. Pravda, premiéra to byla trochu zvláštní, neb se jednalo již o osmnácté uvedení hry. Po březnové utajené premiéře pro dvacet odvážlivců se tak jednalo o druhé vystoupení na domácí půdě.
19. října v Semilech na přehlídce Semilský paroháč. Ředitelkou přehlídky je jistá paní Bažantová, což naši Bažantovu loutkářskou družinu kromobyčejně potěšilo.
Myslím, že bude na čase sestavit zakladateli ponikelského ochotničení – principálu Bažantovi
(asi 1802 – asi 1865) – rodokmen.
28. října v Praze na přehlídce Ohromné
maličkosti v budově několik let opuštěného bývalého casina v Pařížské ulici. Nejen naše
divadlo, ale i dalších 10 souborů si vpravdě vychutnalo mimořádně odporné interiéry
zkrachovalého hazardního hnízda. Svoji „ruletu s Mefistem“ Faust prohrál hned třikrát.
31. října v Klášterci nad Ohří na X. Světových kláštereckých divadelních žních. Zde
jsme zažili jedno z nejvstřícnějších publik, když jsme v divácké anketě při hlasování
dostali z 56 odevzdaných hlasů 52 jedničky a 3 dvojky.
Tím je naštěstí nejintensivnější část Faustovské šňůry uzavřena, protože na podobně
hektické předvádění nejsou naši papíroví herci (původně tvoření pro 1–3 reprisy) stavění a začínají být již notně pomačkáni a potrháni.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':