Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Wintrův Rakovník 2013. Místní kultura a AS 19.32.2013.

Wintrův Rakovník 2013
Autor: mis

Úspěšná inscenace minulého ročníku Wintrova Rakovníku ‒ Divadýlko na dlani Mladá Boleslav: Muži ve zbrani, foto Milan StrotzerRAKOVNÍK: Wintrův Rakovník je jednou z krajských postupových přehlídek amatérského činoherního a hudebního divadla pro celostátní přehlídku Divadelní PIKNIK Volyně 2013. Letos se přehlídky zúčastní devět souborů ze Středočeského kraje s převážně komediálním repertoárem.

Letošní již 37. ročník Wintrova Rakovníka zahájí soubor Luna z nedalekého Stochova černou komedií Wolfganga Kohlhaaseho a Rity Zimmerové Ryba ve čtyřech. V komediálním duchu se ponese i další představení Příběh Geekův, které je autorským počinem souboru Šlíp a Špíny z Kladna. Tragikomický příběh Sarah Ruhl Uklizený dům, který vynesl autorce nominaci na Pulitzerovu cenu, sehraje soubor Jiří z Poděbrad. Po Voltairově předloze Candide aneb Optimismus sáhl režisér mladoboleslavského Divadýlka na dlani, aby ji představil v současných kulisách formou satirické komedie.

Nováček přehlídky, soubor Pokus z Velkých Přílep, se v Rakovníku představí ve známé situační komedii Raye Cooneyho 1 1=3. Závažnějšího tématu se chopil soubor Tyl z Říčan, který uvede hru Erika-Emmanuela Schmitta Hotel mezi dvěma světy. K popukání nebude ani baladický příběh nazvaný Mé dceři řekni, že odjíždím autora Denise Chalema, s kterým se přehlídky zúčastní Divadlo na Vísce z Hořovic. Dramaturgická volba souboru V.A.D. Kladno avizuje neobvyklou podívanou při jevištní realizaci Váchalova Krvavého románu. Závěr přehlídky bude patřit Malému divadlu z Kolína a jeho satirické komedii Karla Bryndy Mlýny aneb Vítejte v zelených časech.

Ke všem inscenacím se uskuteční veřejné rozborové semináře vedené odbornou porotou ve složení Kateřina Fixová, Milan Schejbal a Milan Strotzer. Slavnostní vyhlášení výsledků přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a inscenací je plánováno na sobotu 16. března od 23.30 hod.

37. Wintrův Rakovník se uskuteční ve dnech 13. ‒ 16. března 2013 v Tylově divadle v Rakovníku.

Přehlídku pořádají Kulturní centrum Rakovník Divadelní spolek Tyl, o. s. za finanční podpory města Rakovník, Středočeského kraje a Ministerstva kultury ČR.

Program 37. Wintrova Rakovníka v příloze.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':