Databáze českého amatérského divadla

Texty: mis: Divadelní Tříska 2013 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. AS 19.2.2013 - Činoherní, Hudební.

Divadelní Tříska 2013 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana

I letos bude pražské Žižkovské divadlo Járy Cimrmana hostit jednu ze dvou pražských postupových přehlídek amatérského činoherního a hudebního divadla a amatérského činoherního divadla pro děti, z nichž mohou soubory postoupit na celostátní přehlídky Divadelní PIKNIK Volyně 2013 a Popelka Rakovník 2013.

Přehlídka s názvem Divadelní Tříska je v roce 2013 vtěsnána do dvou hracích dnů, v nichž bude uvedeno sedm inscenací od šesti souborů z Prahy i jiných míst ČR. Přehlídku zahájí v sobotu 2. března 2013 divadelní soubor KOREK studentů Právnické fakulty UK v Praze inscenací Kytice podle K. J. Erbena. Na žižkovském jevišti jej postupně vystřídají pražské Neomluvené divadlo, soubor Mrsťa Prdsťa Junior´s z Kouřimi, Divadlo De Facto Mimo z Jihlavy, pražský Ty-já-tr/HROBESO, soubor Scéna z Kralup nad Vltavou. Přehlídku zakončí v neděli 3. března 2013 Ty-já-tr/HROBESO přestavením hry Ivy Peřinové Nesem vám noviny.

Po každém přehlídkovém představení se uskuteční rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty. Vyhlášení výsledků přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a inscenací je plánováno na nedělní poledne. Při této příležitosti budou rovněž vyhlášeny doporučení souborů a jejich inscenací k výběru do programu obou jmenovaných celostátních přehlídek.

Přehlídku pořádá DIVADLO (bez záruky) PRAHA, o.s., ve spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy.

Program Divadelní Třísky 2013 zde

mis
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':