Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Lounské divadlení 2013. Místní kultura 21.2.2013, AS 28.2.2013-Činoherní, Hudební.

Lounské divadlení 2013
Autor: mis

Již podeváté se sjedou do Vrchlického divadla v Lounech amatérské divadelní soubory, aby zde předvedly výsledky své práce a poměřily je mezi sebou na přehlídce nazvané Lounské divadlení, která je postupovou pro celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní PIKNIK Volyně 2013.

9. Lounské divadlení se uskuteční ve dnech 8. ‒ 10. března 2013 ve Vrchlického divadle v Lounech.

Na programu přehlídky je pět soutěžních inscenací souborů MHD Louny, Divadla EXIL, o. s. Pardubice, Divadla Navenek z Kadaně, Ochotnického spolku Tyl z Kutné Hory a Divadelního klubu Jirásek z České Lípy. Repertoár letošního ročníku Lounského divadlení se ubírá spíše cestou závažných témat, ale ani o humor nebude nouze. Nejméně pak v jevištní adaptaci známé prózy Jeromeho Klapky Jeromeho Tři muži ve člunu a pes, kterou přehlídku uzavře českolipský soubor.

K jednotlivým přehlídkovým inscenacím se uskuteční veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty ve složení Prof. PhDr. Jan Císař, CSc., Michaela Krausová, PhDr. Milan Strotzer, Romana Tůmová a Eva Vinterová. Na to, který soubor či soubory porota doporučí k výběru do programu celostátní přehlídky ve Volyni, si počkáme do neděle 10. března, kdy se bude konat od 11 hod. slavnostní zakončení přehlídky s oceněním nejlepších výkonů a inscenací.

V rámci Lounského divadlení budou mít jeho návštěvníci možnost zúčastnit se v galerii GAML v sobotu 9. 3. od 14 a 18 hod. výstavy prací Tomáše Polcara nazvané KYKLOS. V obou časech je připravena komentovaná prohlídka za přítomnosti autora.

Přehlídku pořádá Vrchlického divadlo v Lounech ve spolupráci s Rádobydivadlem Klapý, o.s. Generálním partnerem přehlídky jsou Ekostavby Louny, s.r.o. Lounské divadlení podpořil v rámci programu Podpory regionální kulturní činnosti na rok 2013 Ústecký kraj.

Program 9. Lounského divadlení 2013

Přehled minulých ročníků Lounského divadlení

Související články:
Divadelní Piknik Volyně 2013
Článek vložil Milan Strotzer dne: 21. Únor 2013 - 14:50
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':