Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež 2004, celkový program. host.divadlo.cz (www stránky).

Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež 2004
18. – 21. 3. 2004
Pořádá Divadelní ústav/České středisko ASSITEJ, Hlavní město Praha, Sdružení pro tvořivou dramatiku a Klub Mlejn


Čtvrtek 18. 3. 2004
Divadlo v Celetné, Celetná 17, Praha 1, tel. 222 326 843, e-mail: rezervace@divadlovceletne.cz

9:30 Iva Peřinová : Kolíbá se velryba. Naivní divadlo Liberec. Pohádka s písničkami o dvou líných pirátech, které za trest spolkla velryba. Režie Pavel Polák, výprava Ivan Antoš, hudba Vítězslav Hádl. Hrají Helena Fantlová, Filip Homola a Tomáš Bělohlávek.

13:30 „…a jiný Bedřich…“ Naivní divadlo Liberec. Scénická montáž veršů Ivana Wernische, vycházející především ze sbírky absurdních miniatur Doupě latinářů. Režie Michaela Homolová a Markéta Sýkorová, hudba Jan Basista Novotný. Hrají Helena Fantlová, Michaela Homolová, Zuzana Kolomazníková, Karolína Rottová, Zuzana Schmidová, Markéta Sýkorová, Tomáš Bělohlávek, Filip Homola, Miroslav Ošanec, Vítek Peřina a Claudia Cardinalová j.h.

19:00 Ludvík Aškenazy: Pravdivý příběh Antonie Pařízkové, lehké holky s dobrým srdcem. Divadlo Alfa Plzeň. O nejslavnější prostitutce 19. století, která celý život doplácela na to, že na nátlak policie splnila poslední přání odsouzence na smrt. Režie Tomáš Dvořák, dramaturgie Pavel Vašíček, výprava Ivan Nesveda, hudba Karel Šimandl.


Pátek 19. 3. 2004
Divadlo v Celetné

9:00 a 10:30 Karel Novák: O Palečkovi aneb Máma, táta a já. Divadlo Bořivoj Praha. Komorní loutková pohádka o klukovi, který je sice maličký, ale kurážný, chytrý a má srdce na pravém místě, přináší nejmenším dětem laskavý humor, radost a překvapení z objevování světa. Hrají Mirka Vydrová a Martin Plešek.

19:00 Kouzelnej mlejn aneb Co se mele pod peřinou. Střípek Plzeň. Koláž veselých, lechtivých i tragických příběhů a písní s použitím loutek lecjakého druhu, nadpřirozených bytostí a zaručeně živých herců.


Sobota 20. 3. 2004
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7, tel. 224 301 111, 303

14:30 Hrajeme si v galerii aneb Galerie jako jeviště : „Tajemství lodního kufru“- dílna pro děti a jejich rodiče spojující prvky dramatické a výtvarné výchovy je zaměřena na prolínání výtvarného umění do našeho všedního života. Vedou studentky DAMU J. Machalíková a A. Šimonová.


Rokoko, Václavské nám. 38, Praha 1, tel. 224 217 113, e-mail rokoko@rokoko.cz

15:00 Jaroslav Foglar: Rychlé šípy 2 – Sněhová mise. Divadlo Rokoko. Divadelní komiks, v němž si správní hoši poradí nejen se Štětináčem, ale i se sněhem, ledem a se lvem! Režie Robert Bellan, scéna Adam Novák, kostýmy Šárka Bellanová.


Neděle 21. 3. 2004
Klub Mlejn, Kovářova 1615/4, Praha 13, tel. 235 522 503, e-mail marketa@mlejn.cz

14:00 Josef Štefan Kubín: Čertova nevěsta. ZUŠ Na Střezině Hradec Králové. Kratičká čertovská pohádka pro nejmenší.

15:00 Jan Václav Renč: Perníková chaloupka. Divadlo Drak Hradec Králové. Dvě ztracené děti, nepříjemná ježibaba a spousta legrace a písniček. Režie Josef Krofta. Hrají a zpívají Jan Popela, Petra Cicáková, Filip Huml a Jiří Kohout.

16:30 Ruyard Kipling, James Thurber: Bajky aneb Jak přežít na širém moři. Divadlo Dagmar Karlovy Vary.

17:30 Brian Jacques: Justýna a upíři. Dětský divadelní soubor Koukej! LDO ZUŠ Klecany, pobočka Odolena Voda. Hororová anekdota.

18:15 Přednáška o výchově k mravnosti svěřených lidských bytostí. Eva Ichová a Monika Moravčíková.

19:00 Buchty a loutky ve filmu: Chcípáci. Stoprocentně loutkový poetický večerníček o přátelství na smrt.

20:00 Král William – Drama synů a dcer. Divadlo Dagmar Karlovy Vary. Koláž z děl Williama Shakespeara.


Vstupenky je možné od počátku března zakoupit v pokladnách divadel, kde budou představení uváděna.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':