Databáze českého amatérského divadla

Texty: Chorvatsko - Lipovec nedaleko Daruvaru - 25. přehlídka krajanského divadelního ochotnictví, 2012

Přehlídka krajanského divadelního ochotnictví - Česká Beseda Rijeka: Naše řeč
http://www.ceskabesedarijeka.hr/noviny71/prehlidka_krajanskeho_divadelniho_ochotnictvi.html
V Lipovci nedaleko Daruvaru se ve dnech 23. a 24. března konala dvacátá pátá přehlídka krajanského divadelního ochotnictví v organizaci Svazu Čechů v RCH a České besedy Lipovec.
Přehlídka krajanského divadelního ochotnictví

Páteční večer 23. března 2012 patřil divadelníkům z Ivanova Sela, Dolních Střežan, Daruvaru, Garešnice a Dolan. V sobotu své divadelní výkony představili krajanští ochotníci ze Sisku, Šibovce, Rijeky, Bjelovaru, Hrubečného Pole a Virovitice. Rijecká divadelní skupina úspěšně vystoupila s hrou Jana Nerudy Ženich z hladu.

Všechna divadla shlédla a hodnotila posudková komise, která zvolila tři nejlepší divadla (daruvarské, dolanské a šibovecké) a navrhla je ke shlédnutí státnímu selektorovi, který rozhodne o jejich účasti na státní přehlídce divadelního ochotnictví Chorvatska.

Byly to dva nezapomenutelné divadelní večery, kterým na úrovni a příjemném pocitu všech účinkujících a hostů určitě přispěla i bezvadná organizace České besedy Lipovec.

Už 28. března se před plným sálem obecenstva a státním selektorem, hercem a režisérem Robertem Raponjou v Lipovci hrála tři vybraná divadla: "Zatracený zuby" Vladimíra Menšíka v režii Jasny Jermanové a v provedení šiboveckých ochotníků, opereta "Opereta U svatého Antoníčka v České besedě Daruvar Střední", který dle námětů Brešana a Čapka napsala a režírovala Vlatka Daňková a sehráli daruvarští mladí ochotníci a divadlo dolanských herců "Slezeš, Káčo, z té hrušky" od Vlastimila Pešky v režii Světlušky Prokopićové.

Selektor rozhodl, že letos na státní přehlídce divadelního ochotnictví na Hvaru budou mít příležitost ukázat své výkony dokonce dvě české divadelní skupiny, z Dolan a Daruvaru, což je pro krajanské ochotnictví velkým uznáním.

S. Hercegová

Související Geografické celky

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':