Databáze českého amatérského divadla

Texty: Svitavy, C (Céčko), Pták Ohnivák, liška Ryška a my, základní údaje o inscenaci a souboru, LCH 2012

Pták Ohnivák, liška Ryška a my

Autor předlohy: Karel Šefrna volně podle K. J. Erbena:
Dramatizátor: Karel Šefrna
Režie: Karel Šefrna
Scénografie: Karel Šefrna, obrazy Tomáš Mohr
Loutky: Karel Šefrna
Druhy loutek: prkénkové
Hudba: Karel Šefrna
Osoby a obsazení: Karel Šefrna, Pavla Šefrnová, Hana Mohrová, Martin Mohr, Tomáš Mohr, Petr Mohr

Základní údaje o souboru:
V roce 1970 bylo založeno Céčko jako jeden z následníků Malého divadla, resp. Jitřenky. Zakladatelská sestava: Karel Šefrna, Eva Šefrnová, Anna Přikrylová, Marie Šimková, Josef Vít Šimek, Jaroslav Tabery, Jan Říha, Pavel Fochler, Jaroslav Stružinský. Vůdčí osobností byl od začátku Karel Šefrna, dalšími osobnostmi pak jeho sestra Anna Přikrylová. Soubor o 2-15 hrajících (v 90. letech nejčastěji 4 či 7) hrával především tyčkovými loutkami, později maňásky, javajkami, marionetami, panáčky i předměty. Od 2. poloviny 80. let době častým adresátem dospělý, hrávají však i pro děti - kdysi i více než 100x ročně, dnes tu a tam. Původně téměř pravidelně 1 inscenace ročně, po 2000 již ne tak pravidelně.

Několik slov o autorovi (autorech), inscenátorech, respektive o inscenační tradici hry:
Dva otcové, dvě dcery, dva vnuci, jedna teta, jedna matka, dva synové, jedni manželé, zeť, tchán, dědeček, pradědeček a hromada loutek si pohrávají s textem, který napsal na motivy Karla Jaromíra Erbena, souborový pradědeček. Dědeček k tomu složil písničky, které ostatní doprovázejí na všerůzné hudební nástroje. A navíc ještě zhotovil tu velikou hromadu loutek. A ten nejmladší namaloval obrazy. Rodinné divadlo souboru C ze Svitav. Dovolíme si připodotknout, že divadlo není vhodné pro předškolní děti.

Hrací termín: Středa 4. července 2012, DKP v 11 a 14 hodin
Adresa: pro diváky od 6 let
Čas: 40 / 50 / 30 (příprava / představení / bourání)
Kontakt: Petr Mohr, petr.mohr@kultura-svitavy.cz, 731 151 878
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':