Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Třebíčské loutkářské jaro (2013). AS 26.3.2012-Loutkové.

Třebíčské loutkářské jaro

Amatérští loutkoherci si pravidelně na přelomu března a dubna dávají dostaveníčko v malebném městě Třebíči, kde se již několik desítek let odehrává přehlídka amatérských loutkářských souborů Třebíčské loutkářské jaro.

Letošní 47. ročník přehlídky je, jako ty předchozí, postupovou přehlídkou Kraje Vysočina, z níž jsou vybírány nejlepší inscenace pro účast na celostátní Loutkářské Chrudimi.

Během dvou dnů se představí divákům rozličných věkových kategorií několik souborů, přivážejících přibližně desítku rozmanitých představení. Na repertoáru se již tradičně objeví osvědčené klasické tituly i inscenace původních her vzniklých v autorských dílnách souborů.

Třebíčské loutkářské jaro se uskuteční ve dnech 6. ‒ 7. dubna 2013 v sále Národního domu v Třebíči.

Diváci se mohou těšit na převážně veselá vystoupení plná kreativní fantazie, kultivované zábavy a ojedinělého vodičského umění. Návštěvnost jednotlivých představení rok od roku stoupá a počet diváků dosahuje výše několika stovek. Ve volném čase mezi představeními mohou diváci vykonat poučnou a obohacující procházku po Třebíči, která je místem snoubení se krásy historických památek a ojedinělé kulturně-sociální atmosféry. Ne nadarmo se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Přehlídku pořádá Městské kulturní středisko Třebíč za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Kraje Vysočina a dalších donátorů.

Program 47. Třebíčského loutkářského jara 2013

-mis-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':