Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Opavská Rolnička 2013. Místní kultura a AS 26.3.2013-Loutkové.

Opavská rolnička 2013

Opavská rolnička je regionální přehlídkou amatérských loutkářů. Je určena amatérským souborům a jednotlivcům ze Severomoravského a Olomouckého kraje, kteří využívají principů loutkového divadla.

Je to přehlídka postupová, z níž jsou doporučovány soubory k účasti na Loutkářské Chrudimi, celostátní přehlídce amatérského loutkářství.

Opavská rolnička má v podtitulku předznamenání Víkend plný pohádek. Letošní ročník jich přinese šest. Uvedou je Dětský divadelní soubor Štěkáček Loutkového divadla Střediska volného času Opava, Loutkové divadlo Střediska volného času Opava, Galimortovo divadlo Marionet Domu kultury města Orlová, Theatr Ludem Ostrava, Dětský divadelní soubor Rarášci Loutkového divadla Střediska volného času Opava a soubor OPAL Loutkového divadla Střediska volného času Opava.

Opavská rolnička se uskuteční ve dnech 5. ‒ 7. dubna 2013 v Loutkovém divadle Střediska volného času Opava.

Součástí přehlídky je divadelní dílna Mgr. Hany Galetkové z Divadla loutek Ostrava nazvaná Ruka jako loutka. Je určena všem, kteří mají rádi loutkové divadlo a chtějí si zkusit vyrobit své vlastní loutky, zejména dětem od 5. třídy ZŠ. Během přehlídky, v sobotu 6. dubna od 19 h, se uskuteční Setkání loutkářů, jmenovitě členů divadelních souborů Loutkového divadla v Opavě a jejich hostů. V rámci setkání uvede soubor OPAL představení hry Žena v trysku století.

Přehlídku Opavská rolnička pořádá Středisko volného času Opava, Husova 17.

-mis-

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':