Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, milan: Klicperovy divadelní dny Sadská 2013. Místní kultura 8.4.2013.

Klicperovy divadelní dny Sadská 2013
Autor: mis

Klicperovy divadelní dny v Sadské se v roce 2013 konají jako XVII. ročník (chyba - XV.) středočeské přehlídky venkovských divadelních souborů, který je výběrovým předkolem Krakonošova divadelního podzimu, národní přehlídky venkovských divadelních souborů ve Vysokém nad Jizerou.

Klicperových divadelních dnů se letos zúčastní soutěžně pět souborů usilujících o postup na národní přehlídku a jeden soubor hostující. V programu vystoupí soubory Křoví z Líšnice, Blaník z Načeradce, Klicpera Sadská, Nechanický Ochotnický Spolek, Mrsťa Prsťa Junior´s z Kouřimi a hostující soubor Hálek z Nymburka. Přehlídkové inscenace se ponesou v převážně komediálním duchu.
Poslední představení je určeno dětskému publiku.

XVII. (chyba - XV.) Klicperovy divadelní dny se uskuteční ve dnech 11. ‒ 14. dubna 2013 v sále kina v Sadské.

Ke každému soutěžnímu představení se uskuteční v klubu KIC Palackého nám. 257 veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty ve složení Mgr. Lenka Lázňovská, Ing. Dušan Zakopal a Mgr. Jaromír Vosecký. V závěru přehlídky porota ocení nejlepší výkony a inscenace a vyhlásí, zda a koho nominuje či doporučí k účasti na národní přehlídce ve Vysokém nad Jizerou. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v neděli 14. dubna od 13 hod. před posledním přehlídkovým představením.

Klicperovy divadelní dny pořádají Divadelní soubor Klicpera Sadská a Kulturní a informační centrum města Sadská.

Program přehlídky

Související články:
Soutěž venkovských divadelních souborů 2013
Článek vložil Milan Strotzer dne: 8. Duben 2013 - 20:19
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':