Databáze českého amatérského divadla

Texty: Náchod: Deset Deka Festival 2013 (program). NÁCHODSKÝ deník.cz, 12.6.2013.

Náchod: Deset Deka Festival 2013

4.ročník přehlídky divadel spjatých se soubory DRED, DREJG a Jiráskovým gymnáziem, kde to před (asi) deseti lety začalo.

Krčma Maštal:

Deka Kavkaz

Teď, nádech a leť: Kavkazské arabesky

Představení vzniklo z touhy pracovat s příběhy, obrazy a osudy, které jsme potkávali v Gruzii v průběhu několika let, z potřeby nechat je v sobě žít a nechat je promluvit. V těch životech a příbězích se mísí beznaděj a vůle, víra a rozklad, hrdost a velebnost i směšnost. Vstupné 40 Kč. Pátek 14. června ve 20.00.Jiráskovo gymnázium:

Deka loutky

O zlaté rybce

Jedno z nejúspěšnějších představení loňského Jiráskova Hronova. Hliněné-modelované divadlo odehrávající se původně v lese, v kaluži a blátě, později přenesené do vany s vodou a hlínou. Příběh je volně inspirován pohádkami „O rybáři a jeho ženě“ bratří Grimmů a „Pohádkou o rybáři a rybce“ A.S.Puškina. Výtvarná báseň v neckách. Vstupné 25 Kč.

Sobota 15. června v 16.00.Hotel

Lehce násilnická zábava o sedmi neřestech v jednom hotelu. Loutková „rakvičkárna“ (spousta mrtvých velmi zábavným způsobem zmrtvělých) s opravdovou rakví a živým morčetem. Vhodné i pro vegetariány. Vstupné 40 Kč.

Sobota 15. června v 18.15.

Zahrada SVČ Déčko:

Uměl létat

…a odrazil se levou nohou, jako aby přeskočil blátivou kaluž. V tom okamžiku se vznesl asi do výše tří metrů a letěl, letěl plochým obloukem nad zemí. Vůbec se tomu nepodivil; bylo to opravdu přirozené Jedna z bajek Karla Čapka.

Vstupné 25 Kč.

Sobota 15. června v 17.00.Faust

Bažantova loutkářská družina Poniklá

Tomáš Hájek, starosta pojizerské obce Poniklá, rozehrává notoricky známý faustovský příběh. Vstupné 25 Kč.

Sobota 15. června ve 20.15.Celodenní vstupné na všechny loutkářské akce 90 Kč.

12.6.2013 19:07
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':