Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kroměříž, Pal-magneton, Galatíková Věra, záskok v roli Modesty

AS 1986, č. 8, s. 16.

1957
I v Kroměříži hraje divadlo. Ochotníci ze souboru Pal-magnetonu, na které se chodí dívat celé město, ji jednou požádají, jestli by nezaskočila Modestu v Manon Lescaut. Jistěže zaskočí! Během jediného večera se naučí roli. Druhý den je hlediště plné - a nechybí ani ředitel školy.
"Před prvním krokem na jeviště se mi jen trochu stáhl žaludek, cítila jsem neznámou vibraci v dlaních a pak mě zevnitř zaplavilo něco velmi měkkého a lehkého." A bylo jasné, že chce, aby ji tento pocit už nikdy neopustil. Cítila se silná a dospělá a nic na tom nezměnila ředitelská důtka za opuštění internátu a za nedovolené vystupování na veřejnosti, která se na vysvědčení proměnila ve dvojku z mravů.
...v recitační soutěži pedagogických škol vyhrála v ústředním kole ...
...režisér Karel Weinlich se jí zeptal: Nebudete dělat divadlo? a Eva Vrchlická jí položila jen tak mimochodem otázku, jestli už přemýšlela o studiu herectví...
Zuzana Sílová: Věra Galatíková - Obrazy ženského údělu, s.11,12

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':