Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Divadelní Erbenův Miletín 2013. místní kultura 9. 10. 2013.

Divadelní Erbenův Miletín 2013
Autor: mis

MILETÍN: V rodišti Karla Jaromíra Erbena, v podkrkonošském městečku Miletín se letos uskuteční již 18. ročník divadelní přehlídky, která nese ve svém názvu jméno slavného rodáka. Divadelní

Erbenův Miletín je přehlídkou nesoutěžní a jsou na něj zvány soubory bez ohledu na jejich statut či regionální příslušnost, vždy však převažují soubory ochotnické.

Není tomu jinak ani letos, byť první přehlídkové představení sehraje soubor profesionální, a sice Divadlo D21, o.s. Malé Vinohradské z Prahy. Miletínský festival není kontinuální, ale je rozprostřen do třech měsíců ‒ od října do prosince. V říjnu se na miletínském jevišti v Sousedském domě kromě pražského Malého Vinohradského představí ještě Jiráskovo divadlo z Nového Bydžova.

V listopadu na miletínském jevišti vystoupí Jan Sklenář, Ochotnický divadelní spolek Blsko z Bílska, Divadelní spolek J. N. Štěpánka z Chrudimi, K-Klub Střediska volného času z Jičína, soubory Maska z České Skalice a Symposion z Třebechovic pod Orebem.
Prosinec pak bude patřit domácímu souboru Erben. Ten uvede jako 531. premiéru své nastudování hry Josefa Štolby Vodní družstvo.

Přehlídka Divadelní Erbenův Miletín se v roce 2013 uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Královéhradeckého kraje, města Miletín, obce Rohoznice, obce Tetín a místních podnikatelů Truhlářství Jiří Hruš, S.A.M. Holding Jaroslav Šimek, Perníkářství a cukrářství Erben s.r.o. a Pivovarská zahrádka.

Program Divadelního Miletína 2013

Článek vložil Milan Strotzer dne: 9. Říjen 2013 - 21:03
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':