Databáze českého amatérského divadla

Texty: -md-: Oscarové Klášterecké divadelní žně 2013. AS 5.11.2013.

Oscarové Klášterecké divadelní žně

Již pojedenácté pořádala na přelomu října a listopadu divadelní společnost KLAS festival amatérského divadla - Klášterecké divadelní žně. V osmi dnech bylo odehráno deset inscenací, které ve většině patřily k nejlepším v uplynulé divadelní sezoně.

Činoherní
Experimentální
Pohybové
Hudební
Soubory

Přehlídka začala v sobotu 26.10.2013 v 19 p­remiérou hry Ostře sledované vlaky, kterou v režii Václava Poldy inscenoval domácí soubor KLAS.

Letošní „Žně“ měli podtitul „Oskarové“, a to právě proto, že se v dramaturgii objevilo několik titulů, které v minulosti toto slavné ocenění získaly. V duchu večírku u příležitosti předávání Oskarů tak byla zarámována celá přehlídka, včetně výzdoby kulturního domu, moderace i doprovodných představení.

Celý týden byl velice příjemným zastavením v celoročním shonu a věrní diváci, kterých bylo na celkem deseti představeních průměrně jedno sto, si užilo příjemné divadelní zážitky.

Vetšina festivalů vyhlašuje divácké ceny. Ne jinak tomu bylo i na Kláštěreckých divadleních žních. Diváckou cenu si z této přehlídky odnesl soubor Rádobydivadlo Klapý a jejich inscenace Amadeus. Druhou cenu si odnesl místní soubor s inscenací Ostře sledované vlaky. Třetí místo pak patřilo loutkovému představení Zmatek nad Zmatek v podání Tomáše Hájka z Poniklé.

Více na http://www.sdruzeniklas.cz/

-md-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':