Databáze českého amatérského divadla

Texty: -md-: Erika si odnesla Dášeňka Divadla Husa na provázku. AS 3.11.2013-AKtuality, Loutky.

Erika si odnesla Dášeňka Divadla Husa na provázku

Předáním Ceny Erik pro nejlepší loutkářskou inscenaci uvedenou v předchozí sezoně vyvrcholila v neděli 3. listopadu v podvečer oborová přehlídka Přelet nad loutkářským hnízdem. Cenu, kterou uděluje České středisko UNIMA (Mezinárodní unie loutkářů) na základě hlasování odborné veřejnosti, získalo brněnské Divadlo Husa na provázku za inscenaci Dášeňka aneb Psí kusy – haf!

O výsledcích této ankety odborné loutkářské veřejnosti rozhodlo během festivalu třicet teatrologů, divadelních publicistů a loutkářů. Inscenace Dášeňka aneb Psí kusy – haf! získala dvacet čtyři hlasy, když každý z hlasujících smí dát svůj hlas maximálně třem inscenacím. Druhá se umístila inscenace Pohyblivé obrázky Hany Voříškové s jedenadvaceti hlasy. Třetí se umístila inscenace Čert tě vem! Divadla Alfa Plzeň.

Cena Erik je udělována na památku významného režiséra, teoretika a pedagoga Erika Kolára; poprvé byla předána v roce 1991 Josefu Kroftovi. V minulém roce získalo Erika za inscenaci Budulínek Naivní divadlo Liberec.

Přehlídky, která představuje to nejlepší a nejinspirativnější z tvorby profesionálních, nezávislých skupin i amatérských loutkářů, se letos konala po třiadvacáté. Letos se v průběhu tří dnů představilo třináct souborů.

Více na stránkách www.prelet.cz

-md-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':