Databáze českého amatérského divadla

Texty: KALINOVÁ, Barbora: Divadlo a děti do hospody patří. AS 16.11.2013-Loutkové.

Divadlo a děti do hospody patří

Víte co mají společného Hodinky, blechy a kuře? Jednoduše to, že 22.-24. listopadu budou v Kuřeti v hodinkách všichni šťastní jako blechy! A to nejen kvůli sobotnímu blešáku s originálními kousky do skříně.

Loutkové

O předposledním listopadovém víkendu proběhne v prostorách restaurace a music baru Kuře v hodinkách na pražském Žižkově kulturně-divadelní program, který připravilo Studio DAMÚZA v rámci oslavy svých čtrnáctých narozenin.

Návštěvníci se mohou těšit na večerní divadelní představení, workshopy a mnohé další. V pátek třídenní program zahájí speciální host – Divadlo DNO s tématickou inscenací Hospodin aneb Kdopak by se boha bar – jestliže jste zvyklí do kina chodit s popcornem, sem si rozhodně nezapomeňte objednat „jedno velký“. Sobotní odpoledne bude ve znamení blešího trhu, designové tiskařské dílny pro malé i velké a večerního divadelního představení. Na neděli jsou pro rodiny připraveny dvě loutkové pohádky, výtvarná dílna a cestovatelská beseda Diany Čičmanové, věnovaná kultuře Bali a stínovému loutkovému divadlu. Na své si přijde opravdu každý. Děti vítány.

Studio DAMÚZA je produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky, hudebníky a především vizuální umělce, kteří nechtějí zapadat do běžného divadelního provozu, ale chtějí objevovat, provokovat, zkoumat. DAMÚZA se orientuje především na ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU, například ojedinělý projekt „divadla bez dívání“ Cesta kolem světa za absolutní tmy v režii Karla Kratochvíla, loutkové pohádky A pak se to stalo, Detektiv Lupa a tajemná věž a další. Dále produkčně zaštiťuje projekty tria Nebeský-Prachař-Trmíková Neúplný sen, Nod Quijote a Kabaret Shakespeare hrané v Roxy/NoD a je koproducentem oceňované taneční inscenace Spitfire company One Step Before The Fall.

Kompletní program
STUDIO DAMÚZA v Kuřeti v Hodinkách

22.11. PÁTEK 20. 00 HOST: Divadlo DNO – Hospodin aneb Kdopak by se boha bar

Nejstarší příběhy všech dob vám v dnešní době hrajeme nádobím z hospody.

23.11. SOBOTA

14.00 – 18.00 Blešák
15.00 – 17.00 Tiskařská dílna festivalu VyšeHrátky
Výtvarný workshop (nejen) pro děti.
20.00 Studio DAMÚZA – První dáma platí, druhá leze z gatí
Autorský projekt vytvořený metodou storytellingu.

24.11. NEDĚLE

11.00 Divadlo KAKÁ – Jak bobr hledal déšť
Autorská pohádka plná písniček a interakcí s dětmi.
15.00 Studio DAMÚZA – Pohádka o Šetkovi dílna
Netradiční loutková pohádka jednoho herce na motivy Karla Jaromíra Erbena.
18.00 Diana Čičmanová – Rok na Bali
Cestovatelská beseda o Bali a místní úžasné kultuře se zaměřením na stínové loutkové divadlo.

Přehlídka vznikla s laskavou podporou MČ Prahy 3.

www.damuza.cz
www.kurevhodinkach.eu

Kontakt pro další informace, fotografie ad.:

Barbora Kalinová,
produkce Studio DAMÚZA - info@damuza.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':