Databáze českého amatérského divadla

Texty: KARASOVÁ, Iva: Den s Žabkou. ZŠ TGM, Vimperk.

Den s Žabkou

Divadelní žabka je festival dětských divadelních souborů, na kterém jsme byli již podruhé. Realizační tým festiválku pozval vloni naše „rakeťáky“ i ostatní postavy z pohádky Poněkud ztracená princezna. Prý se jim naše pohádka líbila. Bylo to pro nás velké vyznamenání, neboť tohoto festivalu se účastní nejúspěšnější soubory Jihočeského kraje.

Letos jsme návštěvníkům 5. ročníku Divadelní Žabky nabídli hubatou Káču v pohádce Čert a Káča, se kterou jsme se úspěšně zúčastnili Bechyňského jara . Do Českých Budějovic jsme ji přijeli zahrát ve středu 25. 5. 2007 hned dvakrát a odměnou za herecké výkony nám byl honorář v podobě obrovského kornoutu sladkostí a diplom „zlatého žabího skoku za skvělý herecký výkon“.

Den s Žabkou jsme si moc užili, a to nejen v hereckém duchu. Hledání bludného kamene na náměstí, výstup na věž, bezvadný rozhled do kraje či ohromující pohled z výšky, zvonění zvonu Budvar při sestupu, ňaminky v cukrárně, řádění v dětském koutku v podniku rychlého občerstvení, to byly další zážitky dne. Žabí výlet se opravdu vydařil.

Iva Karasová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':