Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULÁKOVÁ, Lenka / STROTZER Milan: Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2013. místní kultura 19.6.2013.

Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2013
Autor: Lenka Huláková/mis

Relikty hmyzu Praha: Hamlet – chlapec, který zůstal naživu. Foto Milan Strotzer.ÚSTÍ NAD ORLICÍ: Mladá scéna 2013 je koncipována jako celostátní přehlídka středoškolských a dalších mladých divadelních souborů umožňující setkání, prezentaci a konfrontaci jejich práce. Hlavními cíli přehlídky jsou podpora zájmu mladých lidí o divadelní aktivity, vzájemná inspirace a kultivace studentské divadelní činnosti.

Celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna se uskuteční ve dnech 19. – 23. června 2013 v Roškotově divadle, Malé scéně a v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí.

V rámci 11. ročníku přehlídky vystoupí patnáct studentských divadelních souborů vybraných z 10 krajských postupových kol. Účastníci budou mít možnost vzájemného setkávání a spolupráce v diskusních klubech, seminářích a v rámci večerních doplňkových programů.

V lektorském sboru přislíbili účast: Jana Mandlová ze Svitav, Vladimír Fekar z Městského divadla Zlín, Petr Christov z katedry divadelní vědy FFUK Praha. Přehlídka nabízí šest seminářů pro studenty, ale i pro vedoucí souborů, učitele a další zájemce. V rámci vzdělávací části se účastníci mohou setkat s Evou Spoustovou v semináři hlasové výchovy, s Hanou Galetkovou v semináři věnovaném magii masky, s Martinem Kolářem v semináři autorského psaní, s Milošem Orson Štědroněm v hudebním semináři, s Láďou Kardou v semináři zabývajícím se improvizací a s Petrem Haškem v režijně-situačním semináři pro pedagogy.

Přehlídkový program bude obohacen o inspirativní představení pražského souboru Relikty hmyzu, který uvede inscenaci Hamlet – chlapec, který zůstal naživu a Hany Voříškové a MUZIGY z Chocně, kteří se v Ústí představí s inscenací Pohyblivé obrázky. Druhý den přehlídky se divadelníci vydají už na tradiční výlet.
Zahájení přehlídky proběhne ve středu 19. června po prvním představení v 16.45 hodin a hned naváže představení druhé. Přehlídka potrvá do neděle.
Na Jiráskův Hronov má možnost lektorský sbor vyslat dva nominované soubory.

Přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ČR pořádá NIPOS-ARTAMA Praha ve spolupráci s o.s. Malá scéna Ústí nad Orlicí. Přehlídka probíhá za finančního přispění Pardubického kraje a Města Ústí nad Orlicí.

Podrobný program Mladé scény 2013

Související články:
Celostátní přehlídka studentského divadla Mladá scéna 2013
Článek vložil Milan Strotzer dne: 19. Červen 2013 - 20:50
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':