Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Čechův divadelní podzim 2013. místní kultura 9.10.2013.

Čechův divadelní podzim 2013

Autor: mis

Divadelní soubor Jiří Poděbrady: Křest svatého Vladimíra, foto Milan StrotzerPRAHA: Čechův divadelní podzim je festival amatérského divadla pořádaný v Horních Počernicích na počest zesnulého scénografa Milana Čecha, který od konce padesátých let minulého století až do své smrti v roce 2007 spolupracoval s hornopočernickými amatérskými divadelníky.

Milan Čech hrál v mnoha jejich inscenacích a navrhl pro ně desítky scén. Nikdy nezapomínal na své přátele, i když ho mimořádný talent zavedl do různých koutů světa. Byl to skutečný umělec s velkou fantazií. Festival je koncipován jako přehlídka amatérského divadla otevřená všem divadelním žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám. Je příležitostí k vzájemné inspiraci a setkáním amatérských divadelníků ať vzdělávacího či společenského charakteru, tak jak o tom často mluvil Milan Čech.

6. ročník Čechova divadelního podzimu se uskuteční ve dnech 10. ‒ 13. října a 7. ‒ 10. listopadu 2013 v Divadle Horní Počernice.

Na programu letošního 6. ročníku festivalu je 12 představení jedenácti mimopražských souborů. Se svými inscenacemi vystoupí soubory J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou, Tyl Říčany, Maska Česká Skalice, Dobrovít Dobrovice, Symposion Třebechovice, Jiří Poděbrady, Dipona Srbín, Ucho Uhříněves, Učitelky hrají dětem Nový Bydžov, Nové divadlo Mělník a Vojan Libice nad Cidlinou.

Čechův divadelní podzim pořádá Divadelní sdružení Horní Počernice za finanční podpory Městské části Praha 20.

Program Čechova divadelního podzimu 2013

Článek vložil Milan Strotzer dne: 9. Říjen 2013 - 20:10
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':