Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Hodonínský Hobblík bez Mumraje. místní kultura, 21.2.2013.

Hodonínský Hobblík bez Mumraje
Autor: mis

Úspěšná inscenace Hobblíku 2012 – Břetislav Břeclav: Mrzák inishmaanský, foto Milan StrotzerHODONÍN: Březnové tradiční přehlídky amatérského divadla v Domě kultury v Hodoníně Hobblík a Mumraj! bývaly rozprostřeny do pěti či šesti dnů. Letos tomu tak nebude. .

Pro malý počet přihlášených souborů pořadatelé upustili od konání Mumraje, který byl krajskou postupovou přehlídkou pro celostátní přehlídku studentského divadla Mladá scéna v Ústí nad Orlicí. Uskuteční se pouze přehlídka Hobblík soustředěná do tří dnů
Hobblík je krajskou postupovou přehlídkou pro celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní PIKNIK Volyně 2013. V programu Hobblíku vystoupí se svými inscenacemi osm souborů, z toho jeden nesoutěžně.

Přehlídka Hobblík se uskuteční ve dnech 2. – 4. března 2013 v Domě kultury v Hodoníně.

Hoblíku se zúčastní soubory Divadlo na Stromě z Brna, Svatopluk z Hodonína, Rozkoš z Prahy, FOOR Hustopeče, Čerbastomor z Opavy, Antonína Vorla Křenovice, Dialog Brno a Štěk z Opavy. Představí se divákům převážně v komediálně laděných hrách, chybět však nebudou ani inscenace se závažnými společenskými tématy.

K jednotlivým soutěžním inscenacím proběhnou veřejné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty Svatoplukem Kouřilem, Vladimírem Michalem, Mgr. Josefem Morávkem, MgA. Svatavou Morávkovou, PhDr. Františkem Schildebergerem a PhDr. Milanem Strotzerem. Na porotě bude také rozhodnutí o doporučení nejlepší a nejpřínosnější inscenace do programu celostátní přehlídky ve Volyni.

Přehlídku Hobblík pořádají Oblastní předsednictvo Svazu českých divadelních ochotníků – jižní Morava, Dům kultury Hodonín a Klub přátel umění v České republice, o.s., ve spolupráci se Studentským parlamentem Hodonín a Divadelním souborem Svatopluk Hodonín.

Program přehlídky Hobblík 2013

Související články:
Divadelní Piknik Volyně 2013
Celostátní přehlídka studentského divadla Mladá scéna 2013
Hodonínské přehlídky amatérského divadla před uzávěrkou
Článek vložil Milan Strotzer dne: 21. Únor 2013 - 14:55
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':