Databáze českého amatérského divadla

Texty: KUBÁT, Petr: Kytličtí ochotníci v Bruselu, AS 19.1.2014-Soubory.

Kytličtí ochotníci v Bruselu

V pátek 17. ledna 2014 se uskutečnilo cosi, v co jsme si my, herci Kytlického ochotnického spolku, netroufali dlouho uvěřit, odcestovali jsme na pozvání do Bruselu sehrát hru Hodinový hoteliér od Pavla Landovského.

Soubory

Činoherní Sešli jsme se na Ruzyňském letišti Václava Havla ve složení Vítek Vejražka, Karel Krejčí, Kateřina Trylčová, Petr Kubát a režisérka Helena Albertová. Pozvání vzešlo z Pražského domu v Bruselu a krajanského spolku Beseda.

V Bruselu jsme sehráli dvě představení, v pátek v divadle Tomberg a v sobotu v Pražském domě. Obě představení se podle reakcí diváků povedla a podařilo se nám tak pobavit přibližně 200 našich krajanů žijících v Bruselu. Hrát v Bruselu pro nás bylo velkou ctí a potěšením, rádi bychom proto poděkovali manželům Dance a Martinovi Dubovým, bez nichž by se představení v Bruselu nemohlo uskutečnit a kteří se o nás po celou dobu pobytu vzorně starali.

Dále patří náš velký dík také velvyslanci ČR v Bruselu panu Ivo Šrámkovi za záštitu celé akce. Děkujeme za sponzorskou podporu Zastoupení Ústeckého a Plzeňského kraje v Bruselu a krajanskému spolku Beseda.

Rád bych také poděkoval vám, našim kolegům hercům z Kytlického ochotnického spolku a občanům Kytlice za spontánní podporu, kterou jste nám vyjádřili před cestou i po návratu, díky že jste na nás mysleli, bylo to milé a potěšilo nás to, hráli jsme v Bruselu i za vás.

Krátkou fotoreportáž z našeho pobytu v Bruselu nejdete zde >>>.

Za KoS
Petr Kubát
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':