Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Čechův divadelní podzim (2011). AS 18.10.2011-Činoherní.

Čechův divadelní podzim

Čechův divadelní podzim, který se koná v Horních Počernicích, je přehlídka amatérských divadelních souborů konaná na počest zesnulého českého scénografa Milana Čecha (1937 ‒ 2007), který prožil své mládí v Horních Počernicích a byl jedním ze zakládajících členů novodobého hornopočernického amatérského divadelního souboru.

Činoherní

S ním také hrál a vytvořil pro něj desítky scénických a kostýmních návrhů.

Záměrem organizátorů Čechova divadelního podzimu je v první řadě přispět k lepšímu poznávání amatérských divadelníků a k propagaci amatérského divadla. Festival má být otevřený všem divadelním žánrům, nejrůznějším inscenačním postupům, stylům a poetikám. Je příležitostí k vzájemné inspiraci a setkávání amatérských divadelníků ať vzdělávacího či společenského charakteru, jak o tom často mluvil Milan Čech.

Přehlídka je koncipována jako nesoutěžní, avšak diváci mohou po každém představení vyjádřit své sympatie hlasováním ve třech kategoriích: Představení se mi velmi líbilo/líbilo/ne­líbilo.

Letos se Čechův divadelní podzim koná počtvrté v Divadle Horní Počernice ve Votuzské ul. 379 ve dnech **14. ‒ 23. října 2011.

Vystoupí na něm osm ražských a středočeských souborů v pestré programové nabídce směřované jak k dospělému, tak dětskému publiku. V programu nechybí ani představení domácích souborů. Divadelní soubor Právě začínáme uvede komedii Michaela Frayna Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu a soubor Počerníčci hru Petr Pan podle Jamese Matthewa Barrieho.

Přehlídku pořádá Divadelní sdružení Horní Počernice za finanční podpory Městské části Praha 20.

Program Čechova divadelního podzimu 2011

Milan Strotzer - Místní kultura
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':