Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Divadelní Tříska 2014. AS 28.2.2014-Činoherní,Dětské,Hudební.

Divadelní Tříska 2014

Divadelní Tříska je název jedné ze dvou pražských postupových přehlídek amatérského činoherního a hudebního divadla s výběrem na celostátní přehlídku Divadelní Piknik Volyně 2014 a celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti a mládež Popelka v Rakovníku.

Činoherní
Dětské
Hudební

Divadelní Tříska se uskuteční i letos počátkem března v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Bude se konat takřka souběžně s Pražskou oblastní přehlídkou amatérského divadla POPAD, která proběhne v Kulturním středisku U Koruny v Praze – Radotíně.

Na programu Divadelní Třísky 2014 je osm inscenací pražských souborů Nesem, Samodiv, Divadlo Akorát, OLDstars, Ty-já-tr/HROBESO, Teritoriální tyjátr a Ty-já-tr/Šupitopresto. Ty-já-tr/HROBESO vystoupí se dvěma inscenacemi, z toho jedna je určena dětskému publiku, a sice jevištní adaptace krátké a rozverné pohádky-nepohádky Jana Wericha z populární knížky Fimfárum s názvem Tři sestry a jeden prsten.

Divadelní Tříska se uskuteční ve dnech 1. ‒ 2. března 2014 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

Ke každé z přehlídkových inscenací se uskuteční veřejně přístupný rozborový seminář vedený členy odborné poroty, která také v závěru rozhodne o ocenění nejlepších výkonů a doporučení souborů na celostátní přehlídky ve Volyni a Rakovníku. Vyhlášení výsledků se uskuteční v neděli 2. března od 19.30 hod.

Přehlídku pořádá DIVADLO (bez záruky) PRAHA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Program Divadelní Třísky 2014

-mis-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':