Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Dačické kejklování 2014. AS 28.2.2014-Hudební,Činoherní,Loutkové.

Dačické kejklování 2014

Již po čtrnácté se sjedou jihočeští a jihomoravští amatérští divadelníci v Dačicích, aby své výsledky práce předvedli a poměřili na přehlídce Dačické kejklování.

Hudební
Činoherní
Loutkové

Ta je jednou z osmnácti postupových přehlídek, konaných v průběhu měsíců února až března po celé ČR, na nichž jsou vybírány nejkvalitnější a nejpodnětnější inscenace pro celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik ve Volyni.

Program 14. Dačického kejklování obsahuje devět soutěžních inscenací souborů Tyl Dačice, Tábor, Divadlo Stodola Jiříkovice, Ženský amatérský spolek Homole, Scéna mladých Strakonice, Amadis Brno, Tyl České Budějovice, Prácheňská scéna Písek a PIKI Volyně. V programu převažují komedie, nechybí však ani drama, pohádková hra a muzikál.

14. ročník Dačického kejklování proběhne ve dnech 28. února ‒ 2. března 2014 v prostorách Městského kulturního střediska v Dačicích.

K jednotlivým inscenacím přehlídky se uskuteční veřejně přístupné rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty Milanem Schejbalem, Ladislavem Vrchovským a Vladimírem Zajícem. Vyhlášení výsledků a udělení cen přehlídky se uskuteční v neděli 2. března od 18.30 h v hlavním sále Městského kulturního střediska.

Přehlídku pořádá Městské kulturní středisko Dačice ve spolupráci s Divadelním souborem TYL Dačice za finanční podpory Města Dačice a Jihočeského kraje a pod záštitou Ministerstva kultury ČR.

Program 14. Dačického kejklování 2014

Nad regulérností tohoto hereckého zápolení dohlíží odborná porota:
Vladimír Zajíc – dramaturg, dramatik – Hradec Králové
Milan Schejbal – herec, režisér, umělecký šéf divadla Příbram
Ladislav Vrchovský – publicista, div.kritik, lektor, novinář – Ostrava

vstupné na jednotlivá představení 50,–Kč, permanentka 200,–Kč

-mis-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':