Databáze českého amatérského divadla

Texty: -mis-: Festival PřeMostění 2014. AS 19.3.2014-Přehlídky a festivaly.

Festival PřeMostění 2014

PřeMostění je divadelní festival, v jehož rámci proběhnou tři krajské postupové divadelní přehlídky s výběrem pro tři přehlídky celostátní – amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Pikinik Volyně, experimentujícího divadla Šrámkův Písek a studentského divadla Mladá Scéna Ústí nad Orlicí.

Činoherní
Experimentální
Hudební
Studentské

Divadelní přehlídka PřeMostění je postupová, ale nesoutěžní. Jejím hlavním cílem je umožnit amatérským souborům i jednotlivcům prezentaci jejich představení. Všechna představení hodnotí lektorský sbor složený ze zkušených divadelních odborníků (Kateřina Fixová, Milan Schejbal, Tomáš Žižka, Adam Doležal, Gabriela Sittová). Lektoři účinkujícím jejich dílo okomentují, poradí, co a jak vylepšit a poskytnou tak cennou zpětnou vazbu pro další práci. Své slovo dostane také divadelně zkušené publikum, které může být zdrojem dalších inspirativních podnětů ke zlepšování.

Pořadatelé se snaží vytvářet pohodovou a přátelskou atmosféru a platformu pro podnětnou diskuzi lidí, kteří mají divadlo rádi, a mají o něm co říct. V rámci festivalu nabízí také dvoudenní umělecké semináře vedené lektory, které pečlivě vybírají. Posluchači seminářů tak mají možnost pracovat se zkušenými odborníky, naučit se něco nového a poznat další přátele se stejným zájmem.

Festival PřeMostění se uskuteční ve dnech 26. ‒ 30. března 2014 v prostorách ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě.

Na programu letošního přemostění je 24 divadelních inscenací a vystoupení ve velice pestré paletě divadelních druhů, žánrů a stylů. Své místo v programu festivalu mají i výstupy z práce seminářů. Vyhlášení výsledků je stanoveno na neděli 30. března od 13 hod. ve velkém sále ZUŠ F. L. Gassmanna.

Festival organizuje Divadelní spolek Odevšad ve spolupráci se Základní uměleckou školou F. L. Gassmanna Most za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Ústeckého kraje a podpory půldruhé desítky dalších donátorů a mediálních partnerů.

Program a více informací na webových stránkách festivalu

-mis-

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':