Databáze českého amatérského divadla

Texty: SMOLKA, Ondřej: Jedenáct amatérských divadel, dva dny, jeden festival, to je Setkání divadel 2013. mapa stránek © 2014, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí.

Jedenáct amatérských divadel, dva dny, jeden festival, to je Setkání divadel 2013

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí bude patřit amatérským divadelním souborům. Už tento pátek 22. a sobotu 23. března se zde totiž uskuteční 35. ročník festivalu Setkání divadel – Malé jevištní formy 2013. Do Valašského Meziříčí míří jedenáct divadelních souborů ze severní a střední Moravy.

Celkem devět divadelních souborů bude bojovat o postup na Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek nebo Celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá Scéna v Ústí nad Orlicí. První soutěžní den se ponese v duchu školních souborů a přesně 15.50 jej zahájí soubor NA ZNAČKY Údivadla divadelní společnosti DDM Kopřivnice se svou hrou „Poslední vlak“, na kterou naváže soubor Blazeovaní složený ze studentů Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě s hrou „Nová vlna se starým obsahem“. Páteční program bude pokračovat divadelním souborem ZDIVIDLA Ostrava, jenž si pro soutěž připravil hru „Kde jsi ztratila řeč, Marie?“ inspirovanou monodramatem Christine Brücknerové a hru „Veselohra na mostě“ na motivy hry Václava Klimenta Klicpery. Závěr dne bude patřit již zmiňovanému Údivadlu. Tentokrát se představí soubor STONOŽKA, ve kterém hrají studenti čtvrtých ročníků středních škol a gymnázií v Příboře, Kopřivnici a okolí. Porotě představí hru „Bill a Nebyl“.

Sobotní den přehlídky divadel zahájí úderem 13. hodiny ve velkém sále soubor s názvem Thespis z Gymnázia z Frýdlantu nad Ostravicí s hrou Václava Havla „Vyrozumění“. Následovat budou tři představení v M-klubu, kde se představí soubor ON AN s hrou „Z 00“ a své autorské hry uvede rozdělený soubor Zti CHa. Část Zti představí hru s názvem „Návštěvní místnosti“ a druhá polovina Cha hru „Představy“. Pravidelní účastníci Setkání divadel, soubor Tom a Jeff naváží na M-klub ve velkém sále autorskou hrou „OKNA“ a poté je vystřídá Divadlo Vysokozdvižného Soumara s představením „Literární soutěž“. Jako již tradičně zakončí festivalové dění soubor LÁHOR/Soundsystem, jež si připravil hru „KDYŽ ČAS NETLAČÍ aneb NA JEDNÉ LODI“. Letos však soubory Tom a Jeff a LÁHOR/Soundsystem nechtějí bojovat o postup na celostátní přehlídku, pouze přijedou své hry představit divákům a účastníkům festivalu. Máme se tedy na co těšit. Festivalové dny jsou nabité skvělými soubory a představeními.

Festival společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí pořádá NIPOS ARTAMA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje, CS CABOT a města Valašské Meziříčí.

(smo)

« Zpět
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':