Databáze českého amatérského divadla

Texty: BURŠÍKOVÁ, Alexandra: Přehlídka Malé jevištní formy vyzdvihla soubor Blazeovaní. Valašský deník.cz.

Přehlídka Malé jevištní formy vyzdvihla soubor Blazeovaní

Valašské Meziříčí – Postupová přehlídka amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy 2013, která se uplynulý pátek a sobotu konala ve Valašském Meziříčí, má své vítěze.

Na celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Malá scéna doporučila porota soubor Blazeovaní z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě, kteří v M-klubu představili hru Nová vlna se starým obsahem. Na Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek se letos vydají hned dva soubory, a to soubor ON AN, který předvedl vizuální experiment s názvem Z 00 a původně nesoutěžní havířovský Tom a Jeff se hrou Okna.

Cenu za nejlepší herecký výkon si odnesla Natálie Paterová z ostravského souboru Zdividla za ztvárnění Marie v inscenaci Kde jsi ztratila řeč, Marie?

„Letos poprvé mohli hlasovat také diváci a návštěvníci festivalu. Cenu Josefa Fabiána, cenu diváků si nakonec neodnesl nikdo jiný než matadoři Malých jevištních forem, soubor LÁHOR/Soundsystem," přiblížil za organizátory Ondřej Smolka z Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí.

Sobotní festivalový den byl ale tak silný, že porota překvapivě udělila ještě dvě upozornění pro programovou radu festivalu Divadelní Piknik Volyně a Wolkrova festivalu. Upozornění pro programovou radu činoherního a hudebního divadla na Divadelní Piknik Volyně získal soubor Zti s hrou Návštěvní místnosti a radu 56. ročníku celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrůva Prostějova 2013 porota upozornila na soubor Zdividla Ostrava a jejich inscenaci Kde jsi ztratila řeč, Marie?

Autor: Alexandra Buršíková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':