Databáze českého amatérského divadla

Texty: STROTZER, Milan: Třešťské divadelní jaro 2014. místní kultura 6.3.2014

Třešťské divadelní jaro 2014
Autor: mis

Snímek z úspěšné inscenace minulého ročníku přehlídky ‒ DS Žďár Žďár nad Sázavou: Hymna aneb Urfidlovačka. Foto Milan Strotzer.TŘEŠŤ: Třešťské divadelní jaro je jedna z osmnácti krajských postupových přehlídek pro celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně a současně jedno ze dvanácti výběrových postupových kol pro celostátní přehlídku amatérského činoherního divadla pro děti Popelka Rakovník.

Na programu 53. ročníku třešťské přehlídky je celkem 11 soutěžních inscenací, z toho 3 pro děti. Přehlídku zahájí inscenací Zima pod stolem podle Rolanda Topora soubor Volyňská kultura. Poté se na jevišti kulturního domu vystřídají soubory BEzMASKY při DDM Pelhřimov, Zmatkaři Dobronín, Divadelní soubor Jana Lišky Třešť, Ampulka Třebíč, Divadelní soubor Jindřicha Honzla při MěKS Humpolec, NaKop Tyjátr Jihlava, Bezchibi Brtnice, Divadelní studio „V“ Brno, Voživot Stará Vožice a soubor ze Stonařova, který soutěžní část přehlídky uzavře Poláčkovými Muži v offsidu. V samotném závěru přehlídky vystoupí navíc hostující (bra)Tři v tricku v inspirativním představení Plovárna.

53. ročník Třešťského divadelního jara se uskuteční ve dnech 14. ‒ 20. března 2014 v Kulturním domě v Třešti.

Ke každé ze soutěžních inscenací proběhnou rozborové a hodnotící semináře vedené členy odborné poroty, která také v závěru přehlídky rozhodne o ocenění nejlepších výkonů a inscenací a o doporučení souborů k účasti na celostátních přehlídkách ve Volyni a v Rakovníku.

Třešťské divadelní jaro pořádá Odbor kultury a propagace MěÚ Třešť v Kulturní dům v Třešti za finanční podpory Kraje Vysočina, Města Třeště a řady sponzorů.

Program 53. Třešťského divadelního jara

Související články:
Divadelní Piknik Volyně 2014
33. ročník přehlídky Popelka 2014

PlakátČlánek vložil Milan Strotzer dne: 6. Březen 2014
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':