Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČEJKA, Milan: Premiéra v Poděbradech. AS 5.4.2014-Aktuality.

Premiéra v Poděbradech

Divadelní spolek Jiří Poděbrady připravil první letošní premiéru. Diváci se mohou těšit na situační komedii z hereckého prostředí, kterou její autor Arnošt Goldflam nazval Dámská šatna.

"Nějakou dobu jsem pátrala po dobrém textu, který bych mohla nastudovat s menší částí našeho souboru. Mělo to být něco lehčího a zábavného, jak pro účinkující, ale hlavně pro diváky,“ vysvětluje režisérka Nataša Doležalová. V chystané hře nejde ani tak o divadlo, ale o životní postoje jednotlivých postav. Samozřejmě, že vše se odehrává v zákulisí, v atmosféře příprav na představení, ale na prvním místě jsou mezigenerační vztahy. Mladá elévka je plná nadějí, ale čeká na svoji roli. Herečka střední generace je na výsluní, ale řeší velké citové problémy. Ta nejstarší je už za zenitem a cítí, že se pomalu blíží její odchod z jeviště. Dámská šatna pojednává o životě čtyř žen, které ho zasvětily divadlu a jsou to kolegyně, kamarádky i soupeřky. „Postavu Kláry ztvárňuje nadějná Sabina Oreská. Role Marie se ujala Blanka Fišerová, která má skvělý herecký i hlasový fond. Pro Trudu jsem vybrala Ivanu Illichmanovou, pro ni to je velká herecká příležitost. Konečně pro postavu nejstarší herečky Lízy se dobře hodila velice zkušená Jana Pospíšilová, určitě skvěle motivuje ostatní členky souboru. Navíc se v naší inscenaci objevuje i muž, tedy Martin Pospíšil,“ doplňuje Nataša Doležalová. Ten ztvárňuje postavu kulisáka, technika a rekvizitáře, zkrátka takové holky pro všechno, ale v kalhotách. Na premiéru zvou poděbradští ochotníci v sobotu 12. dubna od 19.30 do Divadla Na Kovárně. Repríza se nekoná vzápětí, ale koncem května, vše se zájemci dozví na plakátech nebo na webových stránkách divadla.

Milan Čejka
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':